Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Študenti bratislavského gymnázia si upevnili vedomosti o vojenských dejinách

Miroslav KošírerDátum05. 05. 2015 08:39:54TémaHistória
817

Vojenské múzeum je aj v tomto rýchlo sa meniacom svete nositeľom dôkazov o vojenských dejinách našej armády. Nosným cieľom činnosti dobrovoľníkov je o tieto poznatky sa podeliť s návštevníkmi. Expozície plné rôznych vojenských artefaktov a fotodokumentov v priestoroch bunkra sú jedinečnou príležitosťou na oboznámenie sa s tými prvkami, ktoré tvorili našu minulosť. Určená je širokej verejnosti najmä deťom, školskej mládeži, študentom, rodinám s deťmi, školám všetkých typov, učiteľom a ďalším záujemcom. V týchto dňoch je v areáli vojenského múzea rušno ako v úli. Takmer denne prichádzajú do bunkra BS-8 na Kopčiansku ulicu v Petržalke žiaci základných a stredných škôl. Expozície prehlbujú vedomostné cítenie návštevníkov a tým prispievajú k ich všeobecnému vzdelávaniu. Pri prehliadke expozícii je možnosť spoznávať, študovať a porovnávať to, čo sa učia v školách a to, čo je vystavené vo vojenskom múzeu. 5.mája popoludní prišla do múzea takmer tridsiatka študentov z Gymnázia na Grösslingovej ulici v Bratislave. Najskôr študentom návšteva vojenského múzea po vyučovaní príliš nevoňala, ale prvé kroky do tmavých chodieb bunkra a následné rozsvietenie interiérov študentov poriadne rozpálila. Počas prehliadky sa začali živo zaujímať o vojenské dejiny našej armády, nehovoriac o tom, keď si obliekli historické vojenské uniformy a zobrali dobové zbrane do rúk a tak sa na chvíľu mohli vžiť do doby, keď naši vojaci v bunkroch boli pripravení na obranu našej vlasti v roku 1938-1945. Na záver návštevy vojenského areálu priložili aj ruku k dielu a zbrane vymenili za hrable a lopaty a s chuťou sa pustili do hrabania trávy a zahadzovania dier po krtkoch. Na nástupe pred bunkrom sa konali testy z dejín československej armády. Niektorí študenti získali odmeny v podobe zaujímavých kníh. Odmenou pre dobrovoľníkov, ktorí študentov sprevádzali bol dlhotrvajúci potlesk za prácu, ktorú na bunkri vykonávajú.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign