Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Sú situácie, kedy by som si želal, aby sa vývoj tak trochu zastavil...

Dnes už môžeme povedať, že problematike neprispôsobivých občanov sme sa venovali v desiatkach materiálov, reportáží, rozhovorov,  ba dokonca na túto tému sme mali aj niekoľko špeciálnych relácií - kaviareň. 

Že sme vývoj predvídali správne a situáciu hodnotili ako neustále sa zhoršujúcu s okamžitou potrebou prijatia radikálnych riešení na úrovni predstaviteľov štátu, jasne dokazujú fakty, ktoré sú žiaľ realitou dnes. Ešte síce nie u nás, ale toť vedľa u bratov Čechov. Neoslavujme, maličké ohliadnutie do histórie nám jednoznačne našepká, že vývoj nezastavíme a sme len v malom oneskorení. I keď budem v záujme najmä mladej generácie dúfať, že v tomto prípade oneskorenie bude čo najdlhšie...

Nebudem sa veľmi rozvádzať problémami našimi - skúsme sa pozrieť o niekoľko sto kilometrov západne.Pre objektivitu podanej informácie uvádzam iba link na materiál, ktorý stojí za prečítanie:

Tak jsme to bílejm hlavám nandali, říká na záznamu útočník s mačetou

čítajte na:   http://zpravy.idnes.cz/tak-jsme-to-bilejm-hlavam-nandali-rika-na-zaznamu-utocnik-s-macetou-10t-/krimi.aspx?c=A110817_213949_domaci_brm


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
EHIS PRIME ROSE COMPANY | 20-01-2018 17:48:21
Som súkromný veriteľ, ponúkam hypotéku vo výške 2%, to je legitímna spoločnosť s čestom a rozdielom, sme pripravení pomôcť vám v každom finančnom probléme, ktorý vám ponúkame všetky druhy hypotéky, takže ak máte záujem o túto hypotekárnu ponuku prosím, kontaktujte nás na našom e-mailu: (infoloan.72@gmail.com)
novaki | 07-11-2017 01:21:19
Dobrý deň, moje meno je preč zo Slovenska Som obeťou tak veľa podvodníkov, čo mi podvádzajú, ale dnes som finančne dostal pôžičku cez financialhome34@outlook.com. poslali ma 10000 eur, čo som od nich žiadal bez poplatku. táto spoločnosť je skutočná a legitímna. naozaj im veľa ďakujem, že mi dávajú šťastie s úverom, ktorý mi robí. chcem, aby ste všetci, ktorí hľadajú pôžičku, kontaktovali s nimi a oni vám pomôžu s pôžičkou. kontaktujte ich na adrese financialhome34@outlook.com.
Dr Alexander Carlos | 22-09-2017 23:36:32
Potrebujete urgentnú pôžičku na začatie veľkého podnikania. Je to Dr. Alexandre Carlos. Dá sa pôžička vo výške 2% na dlžníka budú Legitímny úverový veriteľ. Poskytne úver vo výške 50 000,00 dolárov, 80 000,00 dolárov, 1 000 000 dolárov dlžníkovi záleží na pôžičke, ktorú žiadateľ potrebuje, maximálny čas od 1 do 30 rokov. Ak potrebujete
pôžička získajte kontakt s našou spoločnosťou Dr Alexandre Carlos firmou alebo nám pošlite e-mail na adresu info.alexandrecarlos1@gmail.com akúkoľvek pôžičku, ktorú potrebujete

INFORMÁCIE O POSKYTOVATEĽOV SPRÁV
Tvoje meno ..............................................
Tvoja krajina............................................
Vaša adresa ...........................................
Vaše zamestnanie ........................................
Váš rodinný stav ....................................
Aktuálny stav na pracovisku .........................
Telefónne čísla / mobilný telefón / telefón v kancelárii ...............
Mesačný príjem .........................................
Trvanie úveru ...........................................
Výška pôžičky ............................................
Ako si sa o nás dopočul?..............................
Ponúkame úver na splatenie dlhu a účtov,
S pozdravom.

Dr Alexandre Carlos
mark | 14-01-2017 07:28:50
Ponúkame súkromné, obchodné a osobné pôžičky s veľmi nízkou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 50 rokov doby splácania kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od 5,000Euro do millioneuro. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci znepokojujúce, ako sa dostať legitímne úver veriteľa? Ste hrýzť nechty do živého? Namiesto toho, biť vás kontaktovať Mark moel Home Loan (Loan Services) tejto chvíle sa všetci odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou úvery, nájsť riešenie, že víťazstvo je naše poslanie.
E-mail: Markmoelloanhouse@live.com
Žiadatelia musia vyplniť formulár žiadosti nasledujúce pôžičky:
ÚVER PRIHLÁŠKA
žiadosť o úver
Vaše meno a priezvisko *
Tvoj email *
Vaše telefónne číslo *
Vaša adresa *
Tvoje mesto *
Štát / Provincia *
krajina *
sex *
Dátum narodenia *
Máte už účet? *
Použili ste predtým? *
Pôžička Suma potrebná *
Dĺžka úveru *
Účel úveru *
Pošlite mi naskenovanú kópiu svojho ID: *
Veriteľa E-mail: Markmoelloanhouse@live.com
S pozdravom,
Mr.Mark moel.
Markmoelloanhouse@live.com
a zase | 12-11-2012 16:08:23
http://www.aktuality.sk/clanok/217375/romovia-nove-byty-velka-ida/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 19-10-2012 10:46:48
http://aktualne.atlas.sk/zdravie-osad-mohli-zlepsovat-vlastni-zdravotnici-stopli-ich/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-10-2012 21:41:45
http://roznava.korzar.sme.sk/c/6568506/tinedzeri-utyrali-dvoch-psov.html
abcd | 16-10-2012 13:19:03
Hovorí sa že za každým úspešným mužom hľadaj ženu. Ešte že ten Mečiar a Fico majú manželky, ináč by boli bezdomovci. Elektru cvakala pani Mečiarová, Ficovi platí byt Svetlanka. Sociálne cítiaci premiér má 400 m2 byt a jazdí na X6tke.. ľudia, vy ste ozaj blbí.
djmaros | 16-10-2012 13:05:27
Veď to je tá smutná realita.
Mufty-Mečiar si pokojne užíva Elektru a nakradnuté majetky. Každý už na neho pomaly zabúda. Obrovské škody, ktoré narobil budeme platiť ešte dlhé roky. A toto isté, len v oranžovom, je Fico a SMER. S tým rozdielom, že Fico sa do toho prezidentského kresla dostane.
Jozef | 16-10-2012 11:59:35
http://roznava.korzar.sme.sk/c/6569514/osadnici-spod-krasnej-horky-si-uz-kupili-prve-parcely.html
Pre neprebudených zo sna | 16-10-2012 09:27:54
Najprv bol na dlhé roky za všetko vinný Mečiar(komunistov už radšej vynechám) a teraz je to Fico. Až nápadne podobné opakujúce scenáre hádzajúce všetku špinu na vybraných obetných baránkov.Vina je v prvom rade na ľudoch ,ktorý zastupujú ľudí v obecných,meských,krajských atď. samosprávach ,kde svojím nezáujmom(viď. Šoporňa)vytvárajú podmienky pre tých ,ktorí nás všetkých bez hanby okrádajú. Keď že s jedlom rastie chuť ,tak to prechádza na vyšie posty.
Keď že Fico neni boh, tak od neho nemôžeme očakávať že napraví všetky krivdy ktoré boli napáchané,a treba si uvedomiť že ani žiadny iný boh sem nepríde a krivdy naprávať nebude. Zabudnite už nato ,že niekto príde,zamáva čarovným prútikom a zo západu nám začnú padať pečené holuby do huby.Zazvonili klúče a rozprávky je koniec(viď monika).
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-10-2012 09:26:51
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6569314/na-luniku-ix-zacali-vrtat-studnu.html
hombre | 15-10-2012 22:03:48
V príspevku "dnes v jednej diskusii: | 15-10-2012 20:42:36" je napísané všetko, prečo sme na tom tak, ako sme. Neviem koľko ľudí si tento príspevok prečítalo, ale určite menej, ako o nejakom dealerovi drog zo Seredi. A v tom je tá naša tragédia!
dnes v jednej diskusii: | 15-10-2012 20:42:36
Problémy vidieť, pomenovať a riešiť -1č.
Ak sa občania domnievali, že zverejnenie Gorily bude zlomom politiky a moc prejde sebareflexiou, tak sa mýlili. Moc spáchala obrovské množstvo zločinov a štát ekonomicky zničila. Tie majú trvalé následky na život všetkých občanov. Medzi parlamentnými stranami platí dohoda o neútočení a beztrestnosti. Je založená na poznantkoch o kompromitujúcich informáciach o rozkrádaní štátu, vydieraní a vydierateľnosti. Veci napraviť si vyžaduje ďaľších dvadsať rokov. Reparát v ekonomike neexistuje. Očakávať sebareflexiu tých, ktorí zločiny páchali, je preto nemožné a naivné. Keď má poslanec 3000 euro plus benefity, je jedno, či je poslancom vládnej, alebo opozičnej strany. Ak ponecháme vývoj na politikov, občanov čaká zahmlievanie a ťažší a ťažší život. Keď budeme zločiny prehliadať, sme odsúdení žiť s nimi ďaľej.

Už neplatí, že štát rozkráda ľavica, či pravica, Mečiar, Slota, Fico, alebo Dzurinda. V priebehu dvadsiatich rokov páchali a prehliadali zločiny všetky strany, prevažná časť politikov, policajtov, sudcov, prokurátorov vrátane prezidenta. Keď mlčí člen moci, je to zločinom. Pre občana je dôležité posudzovať túto históriu nie srdcom, ale chladným rozumom. Ak budú občania uvažovať nad hrou Róberta Fica, ten nevyniká štátnickým nadrozmerom, ale úbohosťou opozície. Opozícia je lazaretom poprdených vyslúžilcov a brlohom číhajúcich šeliem. V opozícii takmer nie je sila a vôľa hovoriť o tom. Úspech politiky začína a končí v ekonomike. Zdalo by sa, že Róbert Fico nehovorí o ekonomike málo. Jeho ekonomickým výkonom sú konštatovania o príjmoch, výdajoch a kríze. Sú príjmy a výdaje príčinou naších problémov, alebo už iba následkom? Problémy je treba vidieť, hovoriť o nich, vedieť ich pomenovať a riešiť ich. V Nemecku je tiež kríza, riešia ju politici, znáša ju štát a občanov sa nedotýka.

Róbert Fico nehovorí o zločinoch privatizácie. Róbert Fico nehovorí o rozkradnutom priemysle vo výške cca 50 až 100 miliárd eur. Róbert Fico nehovorí o privatizátormi rozkradnutých a predaných bankách. Róbert Fico nehovorí o rozkrádaných eurofondoch a štátnych zdrojoch. Róbert Fico nehovorí o státisícoch hektároch rozkrádaných Slovenským pozemkovým fondom. Róbert Fico nehovorí o o 20 až 30% predražených štátnych zákazkach. Róbert Fico nehovorí o klientelizme v štátnej správe. Róbert Fico nehovorí o obchode s doktorátmi práva a úpadku školstva. Róbert Fico nehovorí o 25 miliárdách korún, ktoré zmizli v útrobách justície po zrušení nebankových subjektov. Róbert Fico nehovorí o daňových rajoch, tisíckach exkluzívnych víl, jácht a nehnuteľností v zahraničí a zámorí, kam unikajú rozkrádané štátne zdroje. Róbert Fico nehovorí o duchovnom a morálnom úpadku spoločnosti. Róbert Fico nehovorí o nespravodlivosti a justičných vraždách. Róbert Fico nehovorí o 30-40%-nej prezamestnanosti štátneho aparátu. Róbert Fico nehovorí o korupcii a zločinoch štátnych úradníkov, politikov, ministrov, policajtov, sudcov a prokurátorov. Róbert Fico nehovorí, že za tento stav občanom krkom zodpovedá moc. V tomto článku sú príčiny.


Problémy vidieť, pomenovať a riešiť -2č.
Róbert Fico nehovorí, ža slovenská ekonomika je z týchto dôvodov v absolútnej závislosti od úspechu iných. Róbert Fico nehovorí o nesplatiteľnom štátnom dlhu vo výške 37 miliárd eur. Róbert Fico nehovorí, že zamestnanosť je závislá nie na domácej spotrebe, ale na odbere okolitých štátov. Róbert Fico nehovorí, že každá mladá štvorčlenná rodina je v privatizácii, štátnym dlhom a deficitom okradnutá a zaťažená vo výške minimálne 60 000eur. Róbert Fico nehovorí, že 700 000 občanoch žije na hranici chudoby. Róbert Fico nehovorí o 400 000 občanov opúšťa z donútenia za prácou svoje rodiny. Róbert Fico nehovorí o trvalej emigrácii remeselníkov, technikov, inžinierov, inteligencie, zdravotníckého personálu a lekárov do západných krajín. Róbert Fico nehovorí ako znížiť 14%-nú nezamestnanosť. Róbert Fico nehovorí o zlomenom duchu spoločnosti. Róbert Fico nehovorí, že je exekuovaných niekoľko desiatok tisíc rodín bez strechy nad hlavou. Róbert Fico nehovorí o bezdomovcoch, ktorí sú obeťou hospodárského rozvratu štátu. Róbert Fico nehovorí o katastrofálnych podmienkach rómov vo východoslovenských osadách a čo s tým ďalej. Róbert Fico nehovorí o rozmáhajúcom nacionalizme. V tomto článku sú následky.

Tie najväčšie škody sú nevyčísliteľné. Sú to rany na duchu spoločnosti. Neostali sme stáť, posunuli sme sa štyridsať rokov nazad. Štátni úradníci vlastnia luxusné vily, trávia v zahraničí tri dovolenky a vyvážajú si zadky v Mercedesoch. Čo z toho? Občania preciťujú zločin moci ako zradu partnera. Sú situácie, keď spoločnosť dokáže vydať heroický výkon a obete. Majú po dvadsiatich rokoch nivočenia štátu a lukulských hodov slovenskí politici morálne právo očakávať od občanov obete? Videl som TB Róberta Fica na MS. Všetko vraj funguje veľmi dobre. Televízna show pripomínala žatevný výjazd súdruhov z okresného výboru strany.Videl som TB Róberta Fica a ministra ZV vo veci "pomoci a vytvárania odberateľskododávateľských vzťahov so zahraničím". Je to príjazd hasičských inštruktorov k dohorievajúcemu domu. Podnikateľský stav je už zdecimovaný. Vybudovať výrobnú firmu bez zákulisných vzťahov a štátnej podpory je heroický výkon. Zbohatli paraziti, vydierači, chytráci, špekulanti, lobisti, právnici, exekútori a politici. Zničili sme výrobné fabriky a liahne dozrievajúcich technikov, organizátorov práce a podnikateľov, generátorov zamestnanosti, konjunktúry a ekonomiky štátu. Moc si myslí, že je pre život spoločnosti dôležitejšia ako títo ľudia.

Predkovia prevažnej väčšiny štátnych úradníkov a politikov boli bíreši. Tisíce tých, ktorí sa obtreli o politiku, politikov a moc dnes vlastnia exkluzívne vily, jachty a drahé vozy na exotických adresách. Ich deti a rodiny tam žijú a študujú už ako občania iných štátov a ako predsunuté základne pre spravovanie majetkov a účtov. Veľká časť tých, ktorí sa podieľali a podieľajú na horepopísaných zločinoch, sú sympatizanti a doprovod Róberta Fica. Úlohou Róberta Fica je bez rozdielu politických strán odpútať pozornosť občanov od týchto páchateľov. Je treba uzákonniť, že výška platov členov moci bude iba podieľom zo skutočného zisku štátu. Ako by mohla existovať fabrika, v ktorej sa viacej preje ako vytvorí? Róbert Fico, nájomník trojárového prenajatého bytu Bonaparte za mesačný prenájom 2 600 eur občanom odkazuje, že ich má rád, myslí na nich, cíti s nimi a chce im dobre. Uvažujú občania nad tým, prečo štátni úradníci a politici žijú na Slovensku v prenajatých bytoch a v zahraničí luxusné nehnuteľnosti vlastnia?
pre Martina šaška | 15-10-2012 20:01:43
a čo sa tu tých ďašlích dvadsať rokov privatizovalo, tunelovalo a rozkrádalo ,komunisti tu niečo zabudli???
Oldřich | 15-10-2012 18:30:37
Socialismus je obdoba ZOO. Jídlo a prostor 4x4metry zajištěn. V 89tém byla zvířátka ze ZOO vypuštěna do kapitalistického pralesa, který je sice obrovský, ale jídlo a obydlí již není zajištěno, a místo hodných krmičů a veterinářů k vám mohou lvi a tygři. Což se zoufalým a nepříliš zdatným zvířátkům nelíbí a proto volí bývalé ošetřovatele.
martin šaško | 15-10-2012 16:33:18
Devastácia Slovenska komunistami
40 rokov to tu devastovali komunisti a teraz v tom pokračujú.

Komunisti nikde a nikdy nevedeli vládnuť, vedeli len kradnúť, vraždiť a znárodňovať...
Registrovaný Martin Blasko Martin Blasko | 15-10-2012 11:55:01
Tak teraz sa Gulak trafil ale presne!!!!!!!! :-) :-) :-) Konecne realny pohlad na slovensko,inde to bude obdobne :-) Naozaj s tohoto ziadne eurovali a ani dalsie pozicky nas nevyvedu.Myslim ze sme dosiahli koniec jednej etapy :-) Teraz EU dostala dokonca Nobelovku za mier :-) :-) Vtip roku 2009 ked ju dostal za mier Obama len preto ze sa nevola Buch a teraz vtip roka 2012 ked ju dostala EU.To potom aj A.Hitler mkze byt lauerat na Nobelovu cenu za mie,tiez to bol velky zjednotitel narodov :-) :-) To len tak na okraj,...
gulak | 15-10-2012 11:04:22
Nech žije -demokracia na slovenský spôsob-no nemáme sa dobre-máme skoro 500 000 nezamestnaných,60 percent obyvateľstva je na hranici chudoby,jablká dovážame z Chile,vodnaté mäso z Poľska,zdravotníctvo,školstvo-čistý kolaps,korupcia je tu bežná,ako rožky na ranajky,ceny rastu ako hríby po daždi,zamestnancom sa neustále zvyšuju dane,podnikatelia zase neustale sofistikovanejším spôsobom dane neplatia,novodobá kasta-cigáni-nemusia platiť za žiadne energie,za smeti,neustále im zvyšuju rôzne dávky(okrem tej z guľometu)-je to fakt demokracia,ako vyšitá
Registrovaný Martin Blasko Martin Blasko | 14-10-2012 14:55:34
Ja sa omluvam,zle.som to napisal.Konzument medii som urcite neni :-) :-) :-) Tak sem dam jeden clanok priameho ucastnika tohto pochodu.
Nedá mi nešíriť ďalej komentár anonymného komentátora k správe o pokojnej demonštrácii slušných ľudí proti parazitom a asociálom. Slušných ľudí, ktorých sionistické média vytrvalo nazývajú extrémistami. Občanov, ktorí protestovali v Bratislave za slušný život. Občanov, ktorí musia platiť každé huncútstvo tohto štátu v podobe daní, odvodov, poplatkov a iných zlodejstiev vo forme predražených zákaziek a tunelov s názvom euroval. Občanov, ktorí sú terorizovaní cigánmi a inými parazitmi zneužívajúcimi sociálny systém. Občanov, na ktorých štát kašle, pretože politici sú zaneprázdnení naháňaním vlastných kšeftov.

Komentár som pre lepšiu čitateľnosť gramaticky upravil:

Stal som sa svedkom tejto udalosti ako náhodne okoloidúci. Tu je pár postrehov. Protestujúcim občanom za slušný život a spravodlivosť, vedeným prenasledovaným OSKAROM DOBROVODSKÝM, podľa oblečenia evidentne živiaci sa vlastnou prácou, sa postavila do cesty na konci Zámockej ulice čudná skupinka asi 20 ľudí. Všetci dobre oblečení, vlasatí, niektorí mi pripadali ako milovníci rovnakého pohlavia, ale najmä ľudia, ktorí nezvyknú pracovať. Médiá im hovoria tretí sektor. Opýtal som sa ich, kto sú? Vraj INAKOSŤ! Aha, takže povaľači platení zahraničím (http://www.osf.sk/

sionistickí aktivisti združení v rôznych občianskych spolkoch, združeniach a nadáciách, presadzujúci cudzie záujmy za cudzie peniaze.
Keď som sa bližšie pozrel, kto tam je medzi touto fašizoidnou skupinou provokatérov, ktorá nadávkami a urážkami provokovala protestujúcich občanov k stretu, tak som zistil, že medzi skupinkou provokatérov boli aj: Monika Beňová, expredavačka a dcéra bývalej aktívnej eštébáčky Valettovej, teraz už lesba s odpornou minulosťou, známa svojimi sexuálnymi dobrodružstvami a záhadnou smrťou jej manžela. Eduard Chmelár – agent, vraj učiteľ Paneurópskej VŠ, kde sa nikdy nezdržuje a ktorý neučí, opustil rodinu s deťmi a kvôli sexu so svojou 19-ročnou žiačkou, s ktorou splodil aj syna, ale jej rodičia ho odkopli od dverí ako prašivého psa, nepustili ho ani do svojho domu. Fedor Flašík – šampión s veľkým kontom, ku ktorému podľa jeho známych prišiel vytunelovaním peňazí na predvolebnú kampaň HZDS a nekalými kšeftami s politikmi. Eugen Korda – nenávistný “slovakobijec”, skrachovaný “tiež novinár” bez zábran, vždy tam, kde sa Slováci hlásia o svoje práva, aby mohol dezinformovať, klamať a prekrúcať, plus vedenie INAKOSTI, dredoví feťáci, povaľači a fašizoidná lúza! Tak takíto ľudia sa postavili proti občanom, ktorí pracujú, platia dane a z týchto daní žije táto drzá lúza, ktorá nepracuje! Títo “tiež aktivisti” provokovali protestantov a sprosto im nadávali! Vyznamenala sa najmä europoslankyňa Beňová! Občania si neželajú, aby nás takáto skompromitovaná žena s nechutným, arogantným, primitívnym chovaním s feťáckym hipisáckym znakom na ovisnutých prsiach zastupovala v Europarlamente! MONIKA BEŇOVÁ, za nechutné vystupovanie na verejnosti a nadávanie občanom na verejnom priestranstve ako primitívny gauner, za urážanie slušných ľudí si neželáme, aby si nás reprezentovala v zahraničí, a preto ťa žiadame VYPADNI Z EUROPARLAMENTU a zaraď sa k lúze, medzi ktorú patríš!

Vďaka anonym, tvoj príspevok s názvom “Monika vypadni” mi hovorí z duše…

Mimochodom, je to tá istá Beňová, ktorá volá po tolerantnosti, ale promptne nazve niekoho debilom len preto, lebo má iný názor ako ona… Raz vidieť/počuť je viac ako sto razy čítať. Spravte si názor sami. A, ak sa vám bude zdať, že počujete pani poslankyňu ziapať na ľudí “hanbite sa vy hajzli“, počujete správne…

Zdroj: komentár pod týmto článkom Zdroj: http://www.auria.sk/blog/monika-vypadni
hombre | 14-10-2012 14:37:38
Je poľutovania hodné, kam sa nechal zatiahnuť obyčajný konzument TV spravodajstva. Som presvedčený, že zo sto opýtaných aspoň 70 vnímalo včerajšie klamstvá Markízy "pozitívne" a že po BA pochodovali extrémisti. Dá sa celkom oprávnene očakávať, že takéto pochody sa budú len množiť u nás ako aj v EU. Ďalší výsmech demokracii nasledoval krátko po spomínanom spravodajstve v podobe čiernych stavieb a ako sa s takými stavebníkmi bude prísne zaobchádzať. Pamätáme si asi všetci, ako ochrancovia zákona (teda polícia)len pred dvomi týždňami chránila v Krásnohorskom Podhradí takýchto osadníkov pred zákonným majiteľom pozemku a bránila ku vstúpiť na svoj pozemok. Nevadí, že to bol Kotleba. Takéto postoje štátu mu len pridajú na preferenciách.
anonym | 14-10-2012 13:20:30
Pán Blasko, obávam sa, že píšete o niečom, čomu nerozumiete. Ono to v praxi prebieha tak, že organizátor podujatia má určité povinnosti zo zákona a mesto po splnení podmienok povolí demonštráciu. Potom mesto oznámi túto skutočnosť Policajnému zboru, ktorý vychádzajúc zo získaných informácií pripraví bezpečnostné opatrenie na zabezpečenie verejného poriadku pri tejto akcii. Vaše argumenty o tom, že politik/ci pošle/ú na občanov políciu je irelevantné, pretože ak už ideme hovoriť o tom kto je s kým, tak včera policajti umožnili pochod tzv. extrémistom aj napriek odporu aktivistom, v radoch ktorých bola napr. M. Beňová, F. Flašík, Eduard Chmelár a iní. Týchto aktivistov policajti "odsunuli" z cesty, aby umožnili nerušený pochod demonštrantom, ktorých pochod bol zákonný. Inak povedané, polícia vlastne stála na strane tzv. extrémistov a Monike nepomohlo ani to, že je europoslankyňa. Keďže následne demonštranti mali možnosť povedať svoje prejavy o korupcii a kradnutí, bolo im v maximálnej možnej viere umožnené prezentovať všetko to, kvôli čomu sa pochod konal. Takže akékoľvek reči o tom, že politici tam nastrčili políciu sú absolútne mimo, pretože policajti uprednostnili pochod extrémistov pred známymi tvárami z radov aktivistov. Problém je však v tom, že médiá informujú o tejto akcii trocha prekrútene. Policajti si za včerajšiu činnosť zaslúžia jednotku. Takže politikmi určite, ale určite, nastrčení neboli.
Registrovaný Martin Blasko Martin Blasko | 14-10-2012 12:20:09
My obcania platime politikov z nasich dani,oni su vlastne nasi zamestnanci aj takto by sa to dalo povedat.Cize ak ludia si niekoho zvolia davaju mu mandat aby ich zastupoval v parlamente,aby hajil ich myslienky,nazory a konal v ich mene.Ked vsak obcania zistia,ze tento ich favorit nerobi nic a este robi proti nim,tak idu vyjadrit nesuhlas.Tento parizit nimy zvoleny vsak na nich posle policiu platenu tiez s ich dani,.....cize aka drzost ked zamestnavatel ide povedat zamestnancovy ze s nim neni spokojny,.....co si to vobec ludia dovoluju?Ch em tym povedat,ako vnimaju politici ovcanov.Narkoza a Hnoj su neni media,.....je hanba kam klesli!!!!Tych nepokojov po celej EU je uz vela.a vela ich este bude.Ludia toho uz maju dost,svajciarsko sa chysta na nepokoje v EU,prikladam odkaz na clanok.Ked sa niekto chysta na nepokoje v EU,to o niecom napoveda,asi nieco take bude.Ze to nedavaju na Narkoze a Hnojke ma neudivuje,tu ludom ukazuju ake je vsetko heppy.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/ShowArticleMobile.aspx?id=2244
anonym | 14-10-2012 11:31:52
Nie, nemám :-(
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-10-2012 11:20:04
pre hombre | 14-10-2012 11:10:21 | - mate dokumentacne zabery z akcie?
pre hombre | 14-10-2012 11:10:21
Súhlasím s tebou. Osobne som tam bol. Ten pochod bol slušný a korektný, rečníci hovorili o korupcii, rozkrádaní a inom šafárení politikov od r. 1989. Samozrejme to nie je po vôli tým, ktorí ovládajú médiá a preto sa objavili dezinformácie v podobe označenia účastníkov za extrémistov. Slušný človek sa musel včera stotožniť s tým čo tam bolo povedané, takže vlastne podľa Narkózy sme extrémisti všetci, ktorým sa nepáči zbíjanie politikov. Škoda, že nikomu neprekáža to, že sa "aktivisti" snažili zastaviť túto demonštráciu, ktorá bola mestom riadne povolená. Argument bol, samozrejme, ten, že demonštrujú extrémisti.
hombre | 14-10-2012 02:40:05
Včera, 13.10.12 odvysielala TV Markíza šot z demonštrácie v BA, ktorý bol zameraný za slušnú spoločnosť a rovnoprávnosť všetkých občanov SR. Jeden z protagonistov bol aj Oskar Dobrovodský, ktorého by bolo možno označiť ako mučeníka z Malaciek. "Ideologický odbor" hlavného spravodajstva účastníkov však označil za extrémistov. V čom ale boli extrémni to už zostalo bokom.A výplach mozgov pokračuje...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-10-2012 23:59:05
http://aktualne.atlas.sk/flakaci-na-socialne-davky-mozu-zabudnut-aj-tak-ma-vyzerat-romska-reforma/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-10-2012 22:46:25
http://aktualne.atlas.sk/sas-pletie-bic-na-romskych-ziakov-tvrdi-ze-caplovic-nekona/slovensko/skolstvo/
Martin Blasko | 11-10-2012 21:39:26
Pridam aj ja jeden clanok
.
Minulý týždeň rómska téma ovládla slovenský internet. Nedalo sa jej vyhnúť. Kto by ale hľadal v množstve príspevkov nejaké rácio, tak by sa natrápil. Slováci stratia všetku racionalitu a sebakontrolu, keď sa spomenie rómska problematika. Stačí si prečítať diskusie pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Na Rómov má na Slovensku v podstate každý nejaký názor. Ten je vymedzený dvoma mantinelmi. Ostatne ako u každej kontroverznej témy. Aj tu sú radikáli napravo, radikáli naľavo (teraz to nemyslím v politickom zmysle slova) a v strede zvyšok. U rómskej témy je špecifikom veľké množstvo zástancov extrémnych názorov. A každý ho má podoprený nejakou vlastnou empirickou skúsenosťou.

Na jednej strane máme radikálnych rómobijcov, ktorí zdroj napätia vidia výlučne na strane neprispôsobivého etnika. Nikdy nezabudnú vytiahnuť z rukáva nejakú príhodu, ako ich Rómovia zbili, okradli, urazili, sklamali… Strana prorómskych aktivistov je zase presvedčená, že Rómovia sú iba obeťou netolerantnej spoločnosti. Oni vás zase oboznámia s množstvom dojemných príbehov, v ktorých Rómovia dosiahli veci nevídané, keď im zakomplexovaná majorita prestala hádzať polená pod nohy. Chcel by som sa podeliť s dvoma postrehmi k minulotýždňovej debate.

Klasický argument ľudskoprávnych aktivistov znie: „Rómovia sú obeťami predsudkov bielej majority.“ Šľak ma ide trafiť z predsudkov.

Ako keby bolo možné, aby človek žil bez predsudkov. Keď sa človek narodí, je tabula rasa. Nemá vedomosti, skúsenosti a ani predsudky. Ako spoznáva svet, tak si osvojuje určité vzorce správania. Aj tieto raz už overené modely následne prispôsobuje novým poznatkom a skutočnostiam. Pravdaže, nie všetko si človek vyskúša na vlastnej koži. Niektoré znalosti, a je to vzhľadom na krátkosť a obmedzenosť ľudského života väčšina poznatkov, získavame sprostredkovane od iných osôb, z médií,… Aktivisti sa nás snažia presvedčiť, že niektoré z týchto poznatkov sú predsudky a nemáme sa podľa nich riadiť.To e ako s prieskumníkom, ktorý v Afrike na savane prvýkrát v živote videl veľkú žltú mačku s obrovskou hrivou. Podľa svojich doterajších skúseností s európskymi mačkami ju chcel pohladkať. Lev mu bohužiaľ odhryzol ruku. Keď ale stretol leva po druhý krát, už sa riadil svojim predsudkom a vytiahol zbraň. Podľa ľudskoprávnych aktivistov, by si mal dať odhryznúť aj druhú ruku. Bol to predsa úplne iný lev. A levov nesmieme hádzať do jedného vreca.

Ak teda niekto tvrdí, že sa ľudstvo má zbaviť predsudkov a vyriešia sa nahromadené problémy, tak nám vlastne hovorí, že sa máme zbaviť vzorcov správania, ktoré formovali civilizáciu do podoby, ako ju poznáme teraz. Predsudok je takou súčasťou ľudského správania, ako schopnosť učiť sa. Ak človeka zbavíme predsudkov ostane nám malé iracionálne dieťa, ktoré bezhlavo nasleduje hrkálku. Iste, že nás predsudky obmedzujú, rovnako ako nás obmedzuje pud sebazáchovy, alebo hlad. Ale v prípade, že nútime niekoho vzdať sa týchto motivácií, môže to skončiť úplne skratovým správaním.

Druhý postreh súvisí s rómskou zamestnanosťou. Respektíve s ich nezamestnateľnosťou. Kvôli tomu sú Rómovia z východoslovenských osád v podstate uzavretí v takzvanom kruhu chudoby, ktorý sa spomína hlavne v súvislosti s africkými krajinami. Vyrastajú v prostredí, kde sa vzdelaniu venuje veľmi málo pozornosti. Následne nemôžu na pracovnom trhu nájsť uplatnenie. Čiže nemôžu poskytnúť ani dostatočné zabezpečenie sebe a svojim deťom. Tie vyrastajú znova bez vzdelania a pracovných návykov, ktoré nemôžu odpozorovať od svojich rodičov. Tak sa generácia za generáciou nevie vyhrabať z tejto neutešenej situácie.

Trochu to pripomína Hlavu XXII; človek sa nevie dostať na pracovný trh, lebo nemá dostatok vedomostí, zručnosti a návykov. Tie by ale mohol získať, keby si našiel nejaké motivujúce zamestnanie. V takejto situácii sa objaví skoro každý z nás, keď po prvýkrát vstupujeme na trh práce. Ten je už obsadený jednotlivcami so zručnosťami a znalosťami, ktoré nováčikovi chýbajú. Našťastie máme po ruke zbraň, ktorá nás robí konkurencieschopnými s už etablovanými zamestnancami. To je možnosť ísť s cenou vlastnej práce smerom nadol. Tým sa dostaneme do pracovného procesu. Osvojíme si zručnosti, ktoré nás neskôr natoľko vyzbroja, aby sme nemuseli nabudúce spúšťať zo svojich finančných nárokov.

Bohužiaľ, moderný welfare state je kladivom na všetkých, ktorí by sa chceli vyrovnať zamestnaným pomocou nižšej ceny práce. A to najmä v tých odvetviach, ktoré generujú najnižšie mzdy. Keďže tieto odvetvia požadujú najmenej počiatočných znalostí, práve tu je možnosť, že by sa mohli aj sociálne vylúčené skupiny zamestnať. Ale bohužiaľ ich jedinou zbraňou, ako sa dostať na trh práce, je nižšia mzda. Fenomén minimálnej mzdy im žiaľ neumožňuje túto zbraň použiť.

Rovnako fungujú aj ostatné vymoženosti, za ktoré naši socialisticky orientovaní politici roky bojovali. Sociálne zabezpečenie, zdanenie práce, to všetko predražuje zamestnávanie a znemožňuje menej schopným a zručným uchádzačom o zamestnanie, aby vyrovnali svoje šance znížením ceny.

Rómovia sú typickou skupinou, ktorá je takýmito opatreniami znevýhodnená. Nemá to nič spoločné s rasizmom, pretože korporativistické opatrenia na trhu práce zamedzujú vstup jedincov bez ohľadu na farbu pleti. Vždy, keď niektorá záujmová skupina umelo núti zamestnávateľov do zvyšovania ceny práce, tak si väčšinou iba chráni svoj už dosiahnutý status. Bohužiaľ to má ničivé dôsledky na skupiny obyvateľstva, ktoré sú ochotné aj za nižšiu mzdu pracovať. A to je ich jediná možnosť, ako sa vyrovnať svojim objektívne aj neobjektívne lepšie pripraveným súperom na trhu práce.

Andrej Fandák
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-10-2012 20:31:05
http://komentare.sme.sk/c/6562365/kolko-romov-kradne-tipujte.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 23:40:41
http://topolcany.sme.sk/c/6550997/extremisti-takmer-vyvolali-hromadnu-bitku.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 21:10:43
http://aktualne.atlas.sk/kotlebovci-pod-krasnou-horkou-romovia-zrejme-za-zatarasami/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 21:09:07
http://tv.sme.sk/v/25191/kotleba-od-policie-pomoc-nedostane.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 21:06:11
http://vybrali.sme.sk/c/Dobrovodsky-vzdal-boj-s-romskymi-susedmi-Kto-mu-mohol-pomoct/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 21:05:27
http://vybrali.sme.sk/c/Cistky-v-Marseille-Rozhnevani-Francuzi-vyhnali-Romov-spalili-osadu/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 21:03:46
http://roznava.korzar.sme.sk/c/6550611/kotleba-premeral-pozemok-v-osade-nasilnosti-sa-nekonali.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-09-2012 20:58:51
http://www.sme.sk/c/6549775/obyvatelia-marseille-vyhnali-romov-z-nelegalneho-tabora.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2012 11:06:30
http://levice.sme.sk/c/6544308/neprisposobivu-rodinu-v-okrese-nechcu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2012 00:29:20
http://aktualne.atlas.sk/ak-kotleba-pod-krasnou-horkou-zakroci-porusi-zakony/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2012 00:22:33
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6543106/student-sa-zlakol-roma-dobodal-ho-na-smrt.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2012 00:05:56
http://www.inforoznava.sk/infoservis/bollo-kotleba-len-rozduchava-emocie
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-09-2012 12:53:01
http://www.sme.sk/c/6545579/rasove-utoky-v-grecku-budu-pribudat-hovori-expertka.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-09-2012 08:26:56
http://aktualne.atlas.sk/aj-romske-zeny-chcu-vystupit-z-tiena-ich-potencial-ostava-nevyuzity/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2012 20:37:21
http://www.topky.sk/cl/100535/1325550/Vzdelanie-Romov-chce-vlada-dosahovat-aj-cez-vodicaky
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2012 20:35:53
http://www.topky.sk/cl/100535/1325539/Novotny--Davku-za-povinnu-skolsku-dochadzku-bud-vsetkym-alebo-nikomu
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2012 20:35:20
http://www.topky.sk/cl/11/1325087/Romovia-spat-v-skole--Za-ucenie-sa-dostanu-dvojnasobok-podpory-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2012 20:34:51
http://www.topky.sk/cl/10/1311395/Slovensko-diskriminuje-Romov--Tvrdi-medzinarodna-organizacia-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2012 20:33:40
http://www.topky.sk/cl/100535/1308529/Nova-vlada-bude-riesit-romsku-problematiku--zacne-pracou
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2012 01:17:54
http://aktualne.atlas.sk/matovic-nie-je-normalne-aby-aj-nadalej-boli-kolace-bez-prace/slovensko/politika/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2012 01:17:26
http://aktualne.atlas.sk/matovicovci-chcu-mat-chudobne-romske-deti-v-skolkach/slovensko/skolstvo/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2012 09:57:53
http://www.topky.sk/cl/11/1325087/Romovia-spat-v-skole--Za-ucenie-sa-dostanu-dvojnasobok-podpory-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2012 09:39:49
http://aktualne.atlas.sk/ludsko-pravne-organizacie-vystrihaju-pred-nasilnym-stahovanim-romov/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-09-2012 23:21:03
http://trnava.sme.sk/c/6537165/trnavcania-chcu-vystahovat-problemovych-obyvatelov-za-mesto.html
anonym | 20-09-2012 16:55:54
Aktivisti sú zhrození? Ja som zhrozený z aktivistov, že 20 rokov sa o probléme iba hovorí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-09-2012 00:46:11
http://aktualne.atlas.sk/aktivisti-su-z-retoriky-kalinakovej-romskej-reformy-zhrozeni/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2012 22:56:15
http://aktualne.atlas.sk/matovicovci-sa-spajaju-so-smerom-riesia-romsku-reformu/slovensko/politika/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2012 17:29:00
http://www.sme.sk/c/6536917/romsky-problem-chce-vlada-riesit-cez-socialne-davky.html
anonym | 18-09-2012 17:09:44
Kde sú organizácie na ochranu ľudských práv? Prečo sa nikto nezaoberá tým, ak je diskriminovaní biely? Čo je toto za vyj***nú banánovú republiku, že si nikto nedokáže poradiť s neprispôsobivými asociálmi? Naozaj to muselo dospieť až takto bez akejkoľvek najmenšej zmeny za celý ten čas? Naozaj treba zvoliť Kotlebu do NR SR, aby sa niečo pohlo?
tak chudáka Dobrovodského nakoniec zlomili... | 18-09-2012 14:06:53
„Odchádzam, vzdávam to, opúšťam vlastný dom aj otca. Štyri roky trpím týchto agresívnych cigáňov, beriem silné antidepresíva a cítim na sebe, že som už na dne, sily mi ubúdajú,“ vzdáva sa Dobrovodský. Konflikt sa mal vyostriť po tom, ako ho pri návrate z dovolenky čakalo „príjemne“ prekvapenie. „Privítali ma spŕšky kameňov hádžucich po mne a do nášho domu od agresívnych, vyrevujúcich cigáňov s výkrikmi: „ty ku*vo gadžovská, ty špino bílá už sas vrácil?“ opisuje posledné kvapky, po ktorých jeho pohár trpezlivosti nadobro pretiekol.

Po osudnej nedeli si povedal dosť a zo svojho domu na Družstevnej ulici sa sťahuje. Spolu s priateľkou sa z rodinného domu presťahuje do garsónky v meste. Po štyroch rokoch tak opúšťa nielen svoj domov, ale aj otca, ktorý sa na staré kolená odmieta sťahovať, aj keby mal za to zaplatiť životom. „Otec neodíde. Že keď ho cigáni aj zabijú, z vlastného domu neodíde. Je to jeho dom, on je tu doma,“ tlmočí otcove slová.

„Dnes som štátnym policajtom vynadal, pretože sa ma prišli zase spýtať na nejaké deb*lné, vymyslené obvinenia od tých nedôveryhodných cigáňov, už mám toho fakt plné zuby!“ znejú posledné slová Dobrovodského po prehratom boji.

www.topky.sk/cl/100371/1324568/Dobrovodsky-prehral-boj-proti-malackym-Romom--Stahuje-sa-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2012 07:11:30
http://roznava.korzar.sme.sk/c/6536501/romovia-spod-krasnej-horky-si-domy-nedaju.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2012 00:29:15
http://aktualne.atlas.sk/kotleba-planuje-upratovat-osadu-krompacmi-a-lopatami-romovia-sa-boja-vyhrotenia-emocii/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-09-2012 21:07:44
http://www.hlavnespravy.sk/ostrovany-obec-sa-snazi-usporiadat-pozemky-pod-ciernymi-stavbami-v-osade/29658/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-09-2012 02:03:42
http://www.novinky.cz/krimi/278837-na-sluknovsku-zase-pochodovali-nacionaliste-romy-jen-provokovali.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-09-2012 01:51:21
http://www.topky.sk/cl/10/1323349/Sused-malackych-Romov-Dobrovodsky--Demonstracia-s-muzom--ktory-kandidoval-za-Kotlebovcov-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-09-2012 01:50:26
http://www.topky.sk/cl/10/1324181/Kotleba-chce-spolupracovat-s-policiou--Velke--upratovanie--pod-Krasnou-Horkou
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-09-2012 20:03:30
http://zpravy.idnes.cz/vitezove-cen-via-bona-2012-0sl-/domaci.aspx?c=A120913_190427_domaci_brm
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-09-2012 01:27:54
http://zpravy.idnes.cz/bystrice-rekne-jestli-koupi-hotel-podhoran-fkb-/domaci.aspx?c=A120912_094559_zlin-zpravy_ppr
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-09-2012 22:44:58
http://spravy.pravda.sk/romovia-v-malackach-robia-dalej-problemy-mesto-si-na-nich-posvieti-1cg-/sk_domace.asp?c=A120912_191511_sk_domace_p12
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-09-2012 22:39:39
http://www.sme.sk/c/6530963/francuzsko-chce-aj-nadalej-burat-romske-osady.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2012 23:15:08
http://aktualne.atlas.sk/romovia-budu-hladovat-pred-uradom-vlady-za-riesenie-ich-tazivej-situacie/slovensko/politika/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2012 00:58:20
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6512208/dvojdomy-maju-riesit-romsky-problem-v-nalepkove-tomu-neveria.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2012 00:56:44
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6498819/gelnicanov-ktori-lyncovali-casnicky-obvinili-z-vytrznictva.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2012 00:55:39
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6514263/zlyncovanej-casnicke-pomahaju-priatelia-a-rodina.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-08-2012 19:05:41
http://www.topky.sk/cl/100535/1315724/Davky-za-skolsku-dochadzku-romskych-deti-je-zvratenost--tvrdi-Matovic
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-08-2012 19:05:01
http://www.topky.sk/cl/10/1311395/Slovensko-diskriminuje-Romov--Tvrdi-medzinarodna-organizacia-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-08-2012 18:59:55
http://www.topky.sk/cl/10/1322342/Romovia-chystaju-celoslovensky-protest--V-hre-su-zakladne-skoly
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-08-2012 05:43:12
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6512037/hygienici-tvrdia-ze-vody-na-luniku-ix-je-dost.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-08-2012 12:36:43
http://ekonomika.sme.sk/c/6510447/pollak-socialne-davky-by-sa-mali-viazat-na-povinnosti.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-08-2012 20:18:37
http://aktualne.atlas.sk/obrazom-takto-ziju-romovia-vo-francuzsku-hladali-lepsie-miesto-pre-zivot/zahranicie/europa/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-08-2012 23:46:10
http://www.topky.sk/cl/10/1321318/Fizik-ziada-dohlad-nad-zdravim-Romov-na-Luniku-IX-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-08-2012 23:25:08
http://www.topky.sk/cl/10/1321639/Na-Lunik-IX-prestali-chodit-cisterny--pitna-voda-uz-len-z-hadice-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-08-2012 10:06:11
http://ostrava.idnes.cz/ghetto-v-prednadrazi-v-ostrave-privoze-bude-dal-bez-vody-pkz-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120820_152322_ostrava-zpravy_sot
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-08-2012 08:55:49
http://aktualne.atlas.sk/pripad-romov-ktorych-nevpustili-do-kaviarne-skoncil-v-osn/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-08-2012 14:33:58
http://www.sme.sk/c/6501395/peter-pollak-na-slovensku-je-stav-nudze.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-08-2012 22:58:47
http://ostrava.idnes.cz/majitel-domu-v-prednadrazi-musi-opravit-zavady-fr3-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120817_211138_ostrava-zpravy_jog
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-08-2012 15:23:53
http://aktualne.atlas.sk/francuzsko-vykazuje-romov-chce-im-dat-aj-sancu-pracovat/zahranicie/europa/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-08-2012 09:25:18
http://www.topky.sk/cl/100370/1320996/Hororovy-utok-Romov-na-casnicky-v-Gelnici--Padlo-pat-obvineni-
lunik | 16-08-2012 11:17:54
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6498512/obyvatelia-lunika-ix-zacali-odpratavat-odpad.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-08-2012 12:45:40
http://www.topky.sk/cl/13/1320661/Nie-je-chudoba-ako-chudoba--Takto-vyzera-superluxusna-svadba-Romov-
anonym | 13-08-2012 15:09:37
Clovek, ktory dava peniaze rumunskym ciganom na nejaky spolok, si asi zasluzi byt oklamani...
http://www.topky.sk/cl/100370/1320584/Policia-odhalila-podvodnikov--Zbierali-peniaze-pre-fiktivny-spolok-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-08-2012 00:08:37
http://www.sme.sk/c/6472045/caplovic-podporil-rozhorcene-ucitelky-z-vychodu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-08-2012 09:55:29
http://www.sme.sk/c/6491654/francuzi-vyhadzuju-romov-z-nelegalnych-taborov.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-08-2012 09:37:02
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/europska-komisia-si-posvietila-vyhostovanie-romov-z-francuzska.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-07-2012 12:22:15
http://www.topky.sk/cl/11/1318741/Dalsi-falosny-utok-Romov--Dievca--15--si-akcny-prepad-vymyslelo-
anonym | 27-07-2012 13:26:35
kiez by aj ine mesta dokazali spravit to iste...

ale asi zostaneme pri tom, ze kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody...

http://www.topky.sk/cl/1000078/1318607/Mesto-pritvrdilo-v-delozovani--V-2-bytoch-zilo-20-Romov-
Ahoj | 27-07-2012 01:19:22
Nebojte sa ,ten cas sa krati velmi rychlo........
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-07-2012 23:51:07
http://aktualne.atlas.sk/poziar-pri-podgorici-zrovnal-so-zemou-romske-geto/zahranicie/europa/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-07-2012 19:43:34
http://www.sme.sk/c/6472045/caplovic-podporil-rozhorcene-ucitelky-z-vychodu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-07-2012 02:10:25
http://komentare.sme.sk/c/6469490/predstava-leniveho-cigana-opantala-aj-politikov.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-07-2012 00:45:49
http://www.sme.sk/c/6468377/prieskum-madari-by-podporili-nutenu-asimilaciu-romov.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-07-2012 22:57:12
http://aktualne.atlas.sk/prvy-romsky-poslanec-pollak-doterajsia-politicka-reprezentacia-romov-zlyhala/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-07-2012 23:24:44
http://tv.sme.sk/v/24750/hlina-matovic-a-pollak-skoncili-putovanie-na-luniku-ix.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-07-2012 23:22:40
http://tv.sme.sk/v/24755/matovic-a-hlina-sa-v-rieseni-romskej-problematiky-nazorovo-rozisli.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-07-2012 23:44:08
http://komentare.sme.sk/c/6460703/spamatajte-sa-konecne.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-07-2012 16:27:46
http://aktualne.atlas.sk/pozrite-sa-ako-vyzera-romsky-luxus-po-slovensky-pribeh-pracantov-z-anglicka/dnes/regiony/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 12:26:46
http://brno.idnes.cz/napadeni-v-breclavi-0oo-/brno-zpravy.aspx?c=A120716_112711_brno-zpravy_dmk
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 12:00:27
http://aktualne.atlas.sk/ked-vyhnanym-romom-zburaju-obydlie-ujme-sa-ich-rodina/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:59:48
http://aktualne.atlas.sk/politik-stahuje-romov-prec-a-stavia-mury-u-volicov-boduje/zahranicie/europa/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:58:29
http://www.sme.sk/c/6456328/pollak-smer-ma-zaujem-o-romsku-otazku.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:57:40
http://jozefvarga.blog.idnes.cz/c/100685/Cigani-na-Slovensku.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:56:59
http://aktualne.atlas.sk/kedy-vymru-slovaci-cesi-vraj-o-styri-storocia/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:56:12
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-skolstvi-dostalo-pokutu-za-seznam-romskych-deti-pve-/domaci.aspx?c=A120711_144810_domaci_abr
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:55:21
http://aktualne.atlas.sk/sas-chce-vydavat-vodicske-preukazy-len-vzdelanejsim/slovensko/politika/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:54:17
http://burkert.blog.sme.sk/c/150779/Apokalypsa-po-slovensky.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:52:03
http://kiska.blog.sme.sk/c/301647/Pomozme-Ciganom-dostat-sa-tam-kam-tak-mnohi-chcu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:51:24
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-skolstvi-dostalo-pokutu-za-seznam-romskych-deti-pve-/domaci.aspx?c=A120711_144810_domaci_abr
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2012 11:50:34
http://roznava.korzar.sme.sk/c/6448351/vyhrazky-zabitim-a-sekery-patria-k-romom-usudil-policajt.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-07-2012 21:51:21
http://aktualne.atlas.sk/ked-vyhnanym-romom-zburaju-obydlie-ujme-sa-ich-rodina/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-07-2012 21:47:33
http://www.topky.sk/cl/100370/1317205/Policajt-vyhodeny-po-kauze-sikanovania-Romov--Moze-sa-vratit-do-zboru-
Obcan | 15-07-2012 10:56:51
Kedze niesom ten typ co by sa cez dovolenku nechal odviezt k moru a cely cas si tam mocil otlaky,ale vacsinou je to traveny cas spoznavanim miestnych pamiatok,kultury,ludi...
Takto jazdim kazdy rok aj vychod Slovenska.
Pod vychodom ale nemyslim Kosice a ine mesta,ale male a odlahle obce,kde by sa ako keby cas zastavil...
Fascinuje ma ako malo ludom staci a su spokojny aj v takej ,,prdeli,,kde by clovek odtialto nevydrzal ani tyzden,nevravim o reci,kde sa vravi skor rusinsky ako slovensky (aj ked somnou sa bavia ,,normalne,,) no ked spustia medzi sebou,tak rozumiem hadam kazde desiate slovo...
Ale co som tym chcel povedat-na tom ,,dalekom,, vychode som mal moznost ci uz zamerne,alebo neplanovane sa dostat do takych ciganskych osad,ze to co vam ukazuju v tv je len slaby odvar a do niektorych by ani ta tv bez policie ani nesla.
To co teda v tv nevidite a asi v najblizsej dobe ani neuvidite je to akou rychlostou sa stavaju v osadach nadherne bytovky,alebo radove domy,ze som padol na zadok ked som to videl !
A to som ich videl len zvonka-tu si mlady ludia kupuju za nekrestanske peniaze a zadlzuju sa na cely zivot kvoli neakemu malemu holobytu a tam podla miestnych su to plne vybavene byty este aj s nabytkom !
Je pravda ze si tam musia nieco odpracovat,ale tu ludia chodia do prace a boli by ochotni aj po praci,aby dostali tiez byt,no taka moznost nieje...
EU sem sype peniaze ako diva a vie velmi dobre preco !
Rozpraval som sa s jednym zastupcom starostu v dedine kde nemali ziadnych ciganov (teraz tam maju asi 5 rodin co si tam kupili domy) a hovoril,ze im takisto na obec poslali peniaze na vystavbu bytoviek,lenze vsetko co sa postavi bude zas len pre ciganov...
Take su nariadenia a tak to tam funguje.
Teraz idu neaki politici po osadach a bude to pravdepodobne populisticky v tv,som zvedavy ci ukazu aj to ako sa o nich EU stara (hlavne len aby tu ostali a neliezli k nim),alebo vam zase ukazu typicke chatrce.
Jasne ze tych osad s chatrcami je viac,ale ako som pisal,ludia ani len netusia a nevedia si ani len predstavit ake nadherne byty sa v tych osadach stavaju...
A tu je chyba-stat takto ukazuje ludom: Vidis,pracujes ako debil a mas hovno...
Lenze kym bude vacsina ludi pozerat tv typu ,,Narkoza a Hnoj,, tak ich mienka bude ovplyvnovana presne tym smerom akym chcu urcity ludia...
Aby to nevyznelo ze ciganom len krivdim - vacsinou v osade som sa vyskytol neplanovane a dokonca aj vecer (nevravim ze som mal strach,ale zdravy respekt istotne-proste clovek si pripada ako Alenka v krajine zazrakov)zatial som sa nikdy nestretol s agresiou,nedajboze ze by ma niekto okradol,naopak ked som potreboval neake info navigovat dalej,zakazdym boli ochotni a kym som presiel osadu,tak mi smer vysvetlovalo niekolko rodin :-)))
Inak pre lepsie spoznanie kraja nejazdim autom,ale proste sa niekam vyveziem busom a potom uz len s baglom na chrbte rovno za nosom :-)))
O to je to ,,horsie,, ze v pripade neakych problemov nieje moznost skocit do auta a zmiznut.
Ale zas prave to ze ta moznost nieje cloveku prinesie kopec zazitkov ktore by neboli,lebo by sa im vyhol...
Takze respekt urcite,ale keby som sa mal bat,tak to asi skor v Bratislave,ako vecer v neakej odlahlej osade...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-07-2012 01:56:32
http://www.sme.sk/c/6436834/ucitelky-napisali-o-spine-a-nezaujme-vyvolali-polemiku.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-07-2012 01:55:34
http://aktualne.atlas.sk/vlada-o-romoch-zatial-mlci-predchodkyna-diskutovala-zivsie/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-07-2012 01:54:46
http://www.topky.sk/cl/10/1317165/Kotlebovci-vyzyvali-ludi--aby-sa-mobilizovali
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-07-2012 12:02:21
http://aktualne.atlas.sk/ked-vyhnanym-romom-zburaju-obydlie-ujme-sa-ich-rodina/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2012 00:00:21
http://www.sme.sk/c/6453886/freso-chce-burat-osady-a-cierne-stavby.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-07-2012 23:59:53
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-skolstvi-dostalo-pokutu-za-seznam-romskych-deti-pve-/domaci.aspx?c=A120711_144810_domaci_abr
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-06-2012 19:56:44
http://aktualne.atlas.sk/obratena-strana-mince-ludia-protestovali-proti-romskemu-nasiliu/dnes/regiony/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-06-2012 15:42:22
http://aktualne.atlas.sk/romovia-utekaju-pred-ukrajincami-do-rezervacii-za-stenami/zahranicie/europa/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-06-2012 10:06:29
http://aktualne.atlas.sk/vlada-o-romoch-zatial-mlci-predchodkyna-diskutovala-zivsie/slovensko/spolocnost/
su situacie... | 23-06-2012 00:49:42
to budu asi romovia, na ktorých robyme a čo nas asi necigania, že...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-06-2012 13:24:42
http://kiska.blog.sme.sk/c/301647/Pomozme-Ciganom-dostat-sa-tam-kam-tak-mnohi-chcu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-06-2012 14:36:20
http://aktualne.atlas.sk/romsky-poslanec-vyzval-kolegov-aby-prestali-s-populizmom/slovensko/spolocnost/
anonym | 18-06-2012 08:31:51
To je skôr zlyhanie štátnych orgánov na (ne)riešenie tejto otázky.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-06-2012 01:21:28
http://aktualne.atlas.sk/psycholog-strelba-v-hurbanove-je-zlyhanie-profesionala/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-06-2012 20:16:25
http://www.topky.sk/cl/100370/1313885/Umysel-alebo-nahoda--Student-sa-zlakol-Roma-a-dobodal-ho-na-smrt-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-06-2012 09:06:19
http://www.sme.sk/c/6417318/romke-za-sterilizaciu-zaplatime-desattisice.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-06-2012 09:02:41
http://www.sme.sk/c/6417317/dediny-pomohli-osadam-vykupuju-pre-ne-podu.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-06-2012 17:47:32
http://www.topky.sk/cl/100370/1313594/Utoky-Romov-sa-stupnuju--V-spisskej-krcme-mlatili-ludi-bejzbalkami-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-05-2012 02:13:01
http://www.topky.sk/cl/100535/1312136/Splnomocnenec-pre-mensiny--Kotleba-obchadza-zakon-
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-05-2012 00:49:03
http://zpravy.idnes.cz/romove-kteri-v-jihlave-zbili-policisty-se-prisli-omluvit-pmg-/krimi.aspx?c=A120526_1783974_jihlava-zpravy_bor
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-05-2012 23:34:00
http://aktualne.atlas.sk/romov-na-nevysporiadane-pozemky-vytlacila-majorita/slovensko/spolocnost/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-05-2012 21:46:24
http://zpravy.idnes.cz/vymyslenych-zlocinu-pribyva-djq-/krimi.aspx?c=A120525_181043_krimi_klm
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-05-2012 10:02:04
V prvom rad, ak Vam mamina nevymyslela meno, vymyslite si sam. Nabuduce Vam zablokujem pristup do diskusie.

Ale k veci. Bublina splasla mladikovi, ktoreho dufam ze odstihaju za krive obvinenie a zaroven sirenie rasovej neznasanlivosti. Media by som velmi nekritizoval, vychadzaju z aktualneho stavu dostupnych informacii.

Osobne som pocas demonstracie v Breclavi telefonoval s Radkom Horvathom. Uz vtedy sa vyjadril, ze nie je uplne iste, ci sa veci udiali tak,ako ich mladik prezentoval.

Aj na tomto pripade je mozne poukazat na nevyhnutnost uverejnovania info potvrdenych alebo zadokumentovanych. V tomto pripade info poskytol chlapec a dufam, ze za to ponesie aj zodpovednost.

Dalej je mozne poukazat na krehkost vztahov majority a minority a prave o tom je aj clanok, pod ktorym diskutujeme. Co moze byt tou iskrickou a aj na to, ze iskricka moze byt provokaciou alebo vykonstruovana. A aj to je to nebezpecenstvo, s ktorym sa spolocnost mozno bude musiet v buducnosti vysporiadat.

V kazdom pripade doba sa meni a ako v pripade fb voci hokejistom, tak aj v pripade tomto vidime, co dokaze arogantny a debilny jedinec. . .
okjaM šoliM | 24-05-2012 07:26:38
............TAK A BUBLINA SPLASLA...........:-)))))
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-05-2012 21:36:33
http://zpravy.idnes.cz/chlapec-z-breclavi-si-zpusobil-zraneni-sam-fj2-/krimi.aspx?c=A120523_173901_brno-zpravy_itu
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-05-2012 11:40:22
http://aktualne.atlas.sk/na-luniku-ix-bodol-kosicana-do-hrude-posediet-si-moze-az-desat-rokov/dnes/cierna-kronika/
........ | 13-05-2012 12:45:59
su situacie aby riešili po katastofe ale to nabuduce...
ahojte $ | 13-05-2012 12:35:32
ja by som si želal aby sa to vyriešilo a to na veky vekov, čim skor tym lepšie, a ešte parazit sa nevylieči sam nato treba postrek zahahadny, a sorry. že chcem aby sa už ešte ten parazit nerozmnožinoval ako švaby ... dakujem a idem rano robyt aby ste mi zobrali DPH a poistku v nezamestnasti + invalidny narod
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-05-2012 21:19:02
http://nitra.sme.sk/c/6373217/dochodca-z-vrabel-strielal-po-susedoch-vzduchovku-mu-nechali.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-05-2012 16:32:35
http://brno.idnes.cz/napadeny-chlapec-z-breclavi-zmenil-vypoved-napadli-ho-kvuli-marihuane-1ks-/brno-zpravy.aspx?c=A120511_153459_brno-zpravy_bor
tu je vysvetlenie,prečo je to na Slovensku tak... | 24-04-2012 16:22:46
Oskar Dobrovodský: Otvorený list predsedovi vlády
Vážený pán premiér

Predstavovať Vám svoj príbeh iste nemusím, každý na Slovensku koho zaujímajú veci verejné o ňom vie alebo minimálne niečo tuší.

Je pravda, že môj príbeh nie je rasovo podmienený v tom, že by rómsky pôvod mojich susedov bol príčinou ich nekultúrneho a zákony Slovenskej republiky pošliapavajúceho správania. Príčina je v nich samých, ako v ľuďoch ...

Nemôžem sa ale ubrániť dojmu, že práve ich etnický pôvod je hlavnou príčinou zbabelosti veľkej časti úradníkov mesta, štátu, ale aj časti členov policajného zboru. Na mojom osude sa oveľa viac ako oni sami podieľa chýbajúca poctivosť a statočnosť nositeľov moci štátu, od tých najvyšších, až po bezvýznamného úradníka. Normálne fungujúci štát by si s týmto problémom štandardne poradil aj bez roky trvajúceho verejného pretriasania svojej neschopnosti, zabezpečil by v problémovej lokalite zákonnosť.

Žil som na viacerých miestach vo svete. Aby 35 asociálov si robilo srandu z predstaviteľov štátnej moci od úradníka na úrade , cez primátora mesta až po ministra som zažil len tu doma, na Slovensku.

Môžu si to dovoliť len preto, že cítia, že nemajú dočinenia s autoritami ale bábkami, ktoré pustia do gatí, keď zistia od koho majú dodržiavanie zákonov vyžadovať. Tie bábky na úradoch nemajú buď záujem o bežného občana alebo chýba osobná statočnosť pri presadzovaní záujmov Slovenskej republiky. Najčastejšie to vyzerá tak, že chýba oboje.

Po všetkých mojích utrpeniach, škodách, majetkových a fyzických ujmách mám silný dojem, že všetko sa deje naschvál a nevymožiteľnosť práva spojená s psychologickým, ale aj s fyzickým terorizovaním bežných ludí, množením sa a parazitovaním asociálov je úplne zámerne a umelo vyvolávaná vec z tých najvyšších finančných a politických kruhov, formou poskytovania neprimeraných dávok za ničnerobenie, množenie sa a parazitovanie. Celé mi to pripadá ako akt nenávisti voči Slovákom, ktorého úlohou je zničiť Slovensko v dekáde pár desaťročí.

Týmto Vás osobne žiadam, aby ste ako súčasný najvýznamnejší politik na Slovensku osobne zasiahli v prospech zákonnosti a poriadku na Družstevnej ulici v Malackách a tak ukázali úradníkom plateným z našich daní, že sú tu preto, aby tento štát fungoval. Aby v Slovenskej republike mal človek chodiaci do práce a platiaci dane istotu, že mu na jeho prácou nadobudnutý majetok nesiahne beztrestne asociál a tiež nebude asociálovi dovolené beztrestne narúšať jeho osobné a rodinné šťastie.
Peter | 24-04-2012 16:19:51
http://spravy.pravda.sk/s-neplaticmi-nepohol-ani-exekutor-drk-/sk_regiony.asp?c=A120424_100316_sk_regiony_p23
Najlepši odsek: "Na ich dom je uvalených niekoľko exekúcií. A my už len čakáme, ako to dopadne, pretože s tým nevieme inak pohnúť. Môžeme tam posielať hygienu alebo inšpekciu, no to je zbytočné,"
Parada, naši romovia tu maju štát v štáte a nikto s nimi nevie pohnut, na paradu. Ja som zvedavy kto prvy v našom meste sa začne ohanat tým, že aj romovia v Seredi urobili dlho na vode cez 1 mil. korun a že aj oni chcu mat taku možnost bez následkov, pretože predpokoladam, že to od nich už nikdy nikto nevymôže...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-04-2012 22:16:27
http://zpravy.idnes.cz/reportaz-z-romske-komunity-v-breclavi-dhk-/domaci.aspx?c=A120423_092800_brno-zpravy_hro
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-04-2012 11:42:26
A zial dalsie desiatky linkov by znovu mohli pribudnut do diskusie. Nadpis clanku je stale aktualny, ba povedal by som, ze stale aktualnejsi - Sú situácie, kedy by som si želal, aby sa vývoj tak trochu zastavil... - iba naozaj ucinne a rychle riesenia kompetentnych zabrania eskalacie nasilia a to pripominam, ze na obidvoch stranach.
Je nanajvys nutne nenechat vyhrotit situaciu do stavu, kdey byde fakt stacit iba iskricka na ohen, ktory sposobi skody v spolocnosti najma moralne a to na dlhe roky ci desatrocia.

Socialna situacia ako minoritnej, tak majoritnej casti obyvatelstva sa rapidne zhorsuje. Ludia budu ufali a schopni veci, nad ktorymi by pri standardnom socialnom zabezpeceni ani len nepomysleli. Pozor! Aby sa spolocnost nedostala z bod zlomu, odkial niet navratu... Dnes maju byt demonstracie v Breclavi. Je to blizko a ide o problem nepoznajuci hranice republik!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-04-2012 11:37:14
http://zpravy.idnes.cz/zmocnenkyne-simunkova-utok-v-breclavi-je-cin-jednotlivcu-ne-vsech-romu-13r-/domaci.aspx?c=A120417_185300_brno-zpravy_bor
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-04-2012 11:37:13
http://zpravy.idnes.cz/zmocnenkyne-simunkova-utok-v-breclavi-je-cin-jednotlivcu-ne-vsech-romu-13r-/domaci.aspx?c=A120417_185300_brno-zpravy_bor
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-04-2012 11:36:05
http://zpravy.idnes.cz/advokatka-samkova-breclav-romove-dqi-/domaci.aspx?c=A120417_152915_brno-zpravy_bor
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-11-2011 09:58:47
http://jihlava.idnes.cz/mali-romove-se-uz-v-telci-nenudi-uci-se-brisni-tance-a-hrat-na-bonga-p9l-/jihlava-zpravy.aspx?c=A111111_1683541_jihlava-zpravy_bor
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-10-2011 14:32:56
http://hradec.idnes.cz/lide-ve-dvore-kralove-jsou-nervozni-z-romu-vymysleji-si-loupeze-px0-/hradec-zpravy.aspx?c=A111013_1667299_hradec-zpravy_klu
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-10-2011 14:32:13
http://olomouc.idnes.cz/policiste-opousteji-javornik-mistni-se-boji-druheho-sluknovska-pxk-/olomouc-zpravy.aspx?c=A111013_1667655_olomouc-zpravy_sot
pre 10,57 | 29-09-2011 18:12:31
no ved to tam zacalo po 1989...ale v Nemecku - teda myslim zapadne, lebo vychodne je nieco uplne ine, chodte si ho precestovat alebo este lepsie tam nejaky cas zit. Krasna pohoda. Radost zit.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2011 12:05:02
Este raz - ide vyslovene o celoeuropsky problem a nie maly. Kazdy stat to vsak vnima individualne. V statoch s vysokymi prijmami beznych obyvatelov "kadia" zatial na problem, lebo sa ich zatial bytostne nedotyka. V statoch s nizkymi prijmami pracujucich uz niet kam ustupovat. A to je problem, ktory vyhana do ulic beznych ludi. Kriminalita, zneuzivanie socialneho systemu, vystupovanie z pozicie pocitu nadradenosti - ved uz vsetko moze byt vyhlasene za rasizmus.
Upozornujem a zdoraznujem - nie vsetci Romovia su rovnaki! Su stovky inteligentnych, ktori si problem realne uvedomuju a samio vidia, ze sa schyluje k pruseru a sami dlhodobo tvrdia, ze situacia nie je udrzatelna.
A opatovne - jedna sa o problem celoeuropsky a nezlahcoval by som ho. Sposobom ktory vidime v Cechach a Bulharsku zacinaju obcianske vojny. Ozbrojene zlozky vedia po urcitu dobu tlmit nasiolie v urcitych castiach krajiny, no dlhodobo a v celek krajine...
pre 10:34:12 | 29-09-2011 10:57:46
fakt len východoeurópsky problém?A čo 167 nelegálnych osád v Taliansku?
http://www.topky.sk/cl/11/339328/Vlada-zatvori-167-nelegalnych-romskych-osad
A čo Francúzsko?
http://www.pluska.sk/zahranicie/francuzski-romovia-utocili-policiu.html
A v Španielsku?
http://romove.radio.cz/cz/clanek/20019
anonym | 29-09-2011 10:34:12
Nie celoeuropsky. Len VYCHODOEUROPSKY. Komunismus ich rozmaznal, vodil za rucicku a teraz nevedia co so sebou, ked im nikto nic nediktuje.
10 rokov som robil a zil v Nemecku a tam o tuto skupinu ludi ani nezakopnes a co su romovia, naspoznas ich ta rychlo, robia, su cisti, maju domy a ziju ako ini. A to v meste s 80 000 obyvatelov su tri rodiny, co ziju v dvoch domoch a vsade cisto, ani stopy po tej mentalite, co je vo vychodnej Europe.
čo sa predsa len Európa konečne prebudila? | 29-09-2011 08:12:54
http://www.sme.sk/c/6075584/europa-bojuje-s-milionmi-romov.html
anonym | 28-09-2011 19:02:43
http://zpravy.idnes.cz/bulharsko-stale-suzuji-protiromske-protesty-170-lidi-bylo-zadrzeno-1fm-/zahranicni.aspx?c=A110928_110430_zahranicni_js
anonym | 27-09-2011 14:07:44
Nemyslím, že by sa niekto tváril, že tento problém neexistuje. Ale my tu na SOL ho nevyriešime tým, že budeme pridávať svoje príspevky. Vaše obavy, nech sú akokoľvek opodstatnené, treba adresovať príslušným inštitúcicám. Len tak majú slušní ľudia šancu, že to neprerastie do hrozivých rozmerov. Pokiaľ sa poukazovať na problém bude iba na týchto stránkach, nič sa nezmení a nič sa nepohne k lepšiemu. Ak však svoje postrehy posuniete aj konkrétnym inštitúciám, potom to význam bude mať. Ak sa tak medzitým stalo, berte moje slová ako bezpredmetné.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2011 13:58:03
Mozno by bolo dostatocne ucelne, kleby som nadpis mojho clanku zopakoval znovu. Mozno by bolo fajn, keby sme si vsetci uz konecne prestali zakryvat oci a tvarit sa, ze problem nejestvuje. Jestvuje, je zavazny a tyka sa skutocne nas vsetkych.

Ak este stale niekto nechape popdstatu mojho clanku a nasledneho prikaladnia linkov "bez komentara", nech este zopar mesiacov vydrzi. Mozno uz iba tyzdnov. Tazko hovorit, no skutocne mam obavy, ze som sa nemylil.

Nepokoje su uz aj v Bulharsku. Ide naozaj o celoeuropsky problem. Mam z dalsieho vyvoja obavy.


http://zpravy.idnes.cz/bulharskymi-mesty-otrasaji-mohutne-protiromske-nepokoje-png-/zahranicni.aspx?c=A110927_122410_zahranicni_stf
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2011 19:30:40
Lubos, pod tymto clankom je mozno dobre, ze to tak je. Linky su nevyhnutne su korektnym poukazanim na dianie, ktore viacej ako pravdepodobne caka aj Slovensko. Sme vsak v urcitom spozdeni prakticky vo vsetkom a preto aj tento problem este iba pride. Co sa tyka inych pohladov, zodpovedaju za ne ich autori.
anonym | 24-09-2011 19:20:40
Ano, suhlasim s panom Hulinom. Velmi spravne ste to vystihli. Tiez som povedal, ze ten navod...zavana...Je to tak a nie, ako sa to tu chce nasilu sformovat.Dnes v Euromagazine o tom hovorili v D-TV, ARD. Ved vidno (ne) reakciu.
Lubo Hulín | 24-09-2011 17:13:00
Miloš mne sa osobne nepáčia tieto Tvoje poukazovania na cigansky probém v tejto oblasti severných čiech.U nás na Slovensku sú podla mna väčšie ako vo Vansdorfe alebo Rumburku,a nikto sa nad tým nezaoberá.....A ten návod z prvej republiky ozaj zavána rasizmom...Možno v tej dobe nie...ale Tá diskusia tu ozaj vypadá ako diskuzia jedného muža..
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2011 15:57:36
http://usti.idnes.cz/ve-varnsdorfu-se-znovu-demonstruje-hitem-je-stanek-s-pivem-pom-/usti-zpravy.aspx?c=A110924_145155_usti-zpravy_zep
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-09-2011 20:43:21
http://zpravy.idnes.cz/tihle-romove-do-zvlastni-skoly-opravdu-patri-uznal-rumbursky-aktivista-1qf-/domaci.aspx?c=A110923_152856_usti-zpravy_oks
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2011 20:25:14
http://usti.idnes.cz/romske-hlidky-v-rumburku-nebudou-oficialni-policie-je-odmitla-p6u-/usti-zpravy.aspx?c=A110922_175320_usti-zpravy_brm
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2011 20:24:36
http://usti.idnes.cz/varnsdorfsti-prisli-vynadat-zastupitelum-mesto-hajil-host-cunek-1cd-/usti-zpravy.aspx?c=A110922_165009_usti-zpravy_oks
Jozef | 22-09-2011 10:43:52
http://korzar.sme.sk/c/6065698/ozvala-sa-voci-ciernym-pasazierom-riesili-ju-pre-rasizmus.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-09-2011 17:56:17
http://zpravy.idnes.cz/romove-odesli-z-rumburku-kvuli-nizsim-davkam-problemy-maji-mensi-obce-1e7-/domaci.aspx?c=A110921_1655475_usti-zpravy_oks
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-09-2011 13:52:36
http://pardubice.idnes.cz/vysoke-myto-dalo-romum-praci-uklizeji-mesto-a-nedelaji-problemy-p81-/pardubice-zpravy.aspx?c=A110921_1655345_pardubice-zpravy_meb
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-09-2011 02:06:19
http://zpravy.idnes.cz/varnsdorfsti-cekali-na-premiera-u-skoly-ten-odesel-vedlejsim-vchodem-1jt-/domaci.aspx?c=A110919_153451_usti-zpravy_jw
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 19-09-2011 10:10:44
http://zpravy.idnes.cz/rom-s-macetou-vyhrozoval-ve-varnsdorfu-hostum-baru-likvidaci-p6f-/krimi.aspx?c=A110919_083410_usti-zpravy_cen
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2011 03:29:50
http://zpravy.idnes.cz/vratili-jsme-se-pred-rok-1989-uz-jsme-zase-cikani-rika-predak-scuka-pwb-/domaci.aspx?c=A110916_103409_domaci_kot
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-09-2011 03:29:49
http://zpravy.idnes.cz/vratili-jsme-se-pred-rok-1989-uz-jsme-zase-cikani-rika-predak-scuka-pwb-/domaci.aspx?c=A110916_103409_domaci_kot
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-09-2011 16:07:23
http://ekonomika.idnes.cz/zneuziti-davek-zabrani-socialni-karta-nezamestnane-ceka-verejna-sluzba-1n7-/ekonomika.aspx?c=A110909_115741_domaci_kop
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-09-2011 16:04:42
http://zpravy.idnes.cz/necas-socialni-politika-byla-zatim-az-moc-stedra-a-neoskubeme-bohate-11a-/domaci.aspx?c=A110917_092123_domaci_kop
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-09-2011 16:01:01
http://zpravy.idnes.cz/nestojime-o-parazity-policajti-nic-nedelaji-kriceli-v-kine-varnsdorfsti-1o6-/domaci.aspx?c=A110916_132928_usti-zpravy_kot
anonym | 17-09-2011 15:58:59
http://zpravy.idnes.cz/policie-zastavila-ve-varnsdorfu-pochod-500-lidi-nepomohl-ani-ministrant-1m3-/domaci.aspx?c=A110917_141324_usti-zpravy_kot
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-09-2011 12:46:53
http://zpravy.idnes.cz/ve-varnsdorfske-ubytovne-bydli-167-romu-do-prace-chodi-tri-pe3-/domaci.aspx?c=A110829_1642090_usti-zpravy_alh
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-09-2011 12:11:11
http://zpravy.idnes.cz/vlada-ma-recept-jak-na-romska-ghetta-a-zlocinnost-bude-stat-miliardy-1pn-/domaci.aspx?c=A110914_213115_domaci_abr
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-09-2011 23:09:25
http://zpravy.idnes.cz/varnsdorfsky-detsky-gang-vede-terorista-z-policie-si-nic-nedela-pwg-/krimi.aspx?c=A110831_1643757_usti-zpravy_oks
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-09-2011 23:07:16
http://zpravy.idnes.cz/vudce-detskeho-gangu-uz-varnsdorf-neterorizuje-skoncil-v-polepsovne-128-/krimi.aspx?c=A110914_170538_usti-zpravy_oks
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-09-2011 01:28:34
http://zpravy.idnes.cz/hrozi-nove-varnsdorfy-necas-chce-osobne-hledat-reseni-pf2-/domaci.aspx?c=A110913_205131_domaci_brm
br | 12-09-2011 14:44:56
Akoze ako to nazvat? To je predsa kulturne obohatenie. To nic, to oni maju len taku mentalitu.
a ako nazvať toto?! | 12-09-2011 14:09:47
http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/v-kozarovciach-hadzu-do-aut-romovia-kamene.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-09-2011 17:43:34
http://zpravy.idnes.cz/taktika-zivych-stitu-me-zaskocila-rika-starosta-varnsdorfu-o-protestu-139-/domaci.aspx?c=A110911_114952_domaci_jw
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-09-2011 01:11:33
http://zpravy.idnes.cz/obrazem-kameny-delbuchy-vodni-delo-kone-a-rasismus-na-severu-pr1-/domaci.aspx?c=A110910_210141_domaci_hro
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 22:10:46
Prosim, vysvetlite.
anonym | 31-08-2011 21:52:17
Alibistické...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 20:53:09
anonym | 31-08-2011 20:44:44 | - mate na to pravo. Problemom vsak je, ze debata nie je o prispevku, ktory podporujete...
anonym | 31-08-2011 20:44:44
Primitívne by možno bolo, keby dotyčný svojim komentom podporil správanie tých jedincov. Osobne na tom nič primitívne nevidím. Takže zdieľam názor anonyma 31-08-2011 17:01:15.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 18:57:52
Nevyzadujem chvalu a ani suhlasne stanoviska diskutujucich. Komentar uvedeneho znenia k takto zavaznej problematike povazujem za primitivny a mam za to, ze jeho autor v danom momente jednoducho potreboval nieco iba napisat. Zial zmylil si medium i clanok, ku ktoremu sa jeho prispevok hodi.
anonym | 31-08-2011 17:01:15
Preco oznacujete vzdy a vsetky prispevky, ktore Vam nevyslovuju chvalu a neprikyvuju, alebo pre nich prave to, co zaujima Vas nie je problem, hned ako primitivne. To hovori proti Vam a vyznieva velmi agresivne.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 09:51:56
http://zpravy.idnes.cz/romove-v-ceskych-budejovicich-se-bouri-proti-zvyseni-najemneho-psv-/domaci.aspx?c=A110830_181936_budejovice-zpravy_pp
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 09:50:03
anonym | 31-08-2011 07:32:16 |- ide o tak zavazny problem, ne sa az cudujem, ako mozete napisat tak primitivny prispevok...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 09:48:42
http://zpravy.idnes.cz/reditel-agentury-pro-zaclenovani-odpovida-ctenarum-idnes-cz-ke-sluknovsku-16e-/domaci.aspx?c=A110831_004924_domaci_jj
anonym | 31-08-2011 07:32:16
Pripadá mi to akoby sa niekto rozprával sám so sebou.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-08-2011 00:48:59
http://zpravy.idnes.cz/v-pohranici-doutnaji-dalsi-ohniska-napeti-varuje-sef-vladni-agentury-1j5-/domaci.aspx?c=A110829_171911_domaci_jj
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-08-2011 10:45:28
http://zpravy.idnes.cz/pritvrdime-zakazeme-bydlet-na-chodniku-planuje-starosta-varnsdorfu-1iz-/domaci.aspx?c=A110829_1642398_usti-zpravy_alh
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-08-2011 22:08:23
http://zpravy.idnes.cz/do-rumburku-zamirili-tezkoodenci-varnsdorf-se-vzeprel-starostovi-1fn-/domaci.aspx?c=A110827_175529_usti-zpravy_sot
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-08-2011 09:51:59
http://zpravy.idnes.cz/policie-posila-na-sluknovsko-posily-pres-50-tezkoodencu-pjm-/domaci.aspx?c=A110823_134957_domaci_jj
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-08-2011 09:48:47
http://zpravy.idnes.cz/horky-patek-spustil-zlobu-a-frustraci-rumbursti-se-nechali-vest-radikaly-1rm-/domaci.aspx?c=A110826_225545_domaci_jj
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-08-2011 00:44:15
http://zpravy.idnes.cz/rumburkem-pochodoval-nespokojeny-dav-policie-branila-domy-romu-pw9-/krimi.aspx?c=A110826_155622_usti-zpravy_cen
anonym | 25-08-2011 15:03:56
http://www.sme.sk/c/6029017/romovia-napadli-cechov-necas-posiela-policajtov.html
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-08-2011 20:45:31
http://usti.idnes.cz/ani-tezkoodenci-nezabranili-okradeni-muze-za-bileho-dne-ve-varnsdorfu-1ep-/usti-zpravy.aspx?c=A110824_201757_usti-zpravy_cen
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-08-2011 17:02:06
http://zpravy.idnes.cz/muze-to-byt-zacatek-horsiho-rika-o-utoku-romu-starosta-rumburku-pxc-/domaci.aspx?c=A110822_1638616_usti-zpravy_oks
anonym | 21-08-2011 20:16:42
http://zpravy.idnes.cz/dvacitka-romu-napadla-v-rumburku-cestou-z-diskoteky-ctyri-mladiky-105-/krimi.aspx?c=A110821_121626_usti-zpravy_bor

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign