Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Svah nad Devínskou cestou sa bude sanovať

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokoval s ministrom životného prostredia Petrom Žigom ohľadom financií na sanáciu svahu nad Devínskou cestou. Sanácia tohto havarijného zosuvu bude uhradená z Environmentálneho fondu.
 
 

Vedenie mesta začalo hľadať riešenie sanácie svahu nad Devínskou cestou ešte začiatkom jari, kedy identifikovalo najvhodnejšie možnosti získania finančných zdrojov. Na základe toho sa primátor Bratislavy stretol s ministrom životného prostredia Petrom Žigom, ktorého o tomto stave informoval. Zúčastnení rokovali ohľadne možného financovania havarijného zosuvu z EÚ zdrojov alebo Environmentálneho fondu, vzhľadom na skutočnosť, že podľa zákona č. 569/2007 Z. z. o geologických prácach (geologický zákon) v znení neskorších predpisov v prípade, ak v súvislosti so svahovou deformáciou bola vyhlásená mimoriadna situácia, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky zabezpečí z prostriedkov štátneho rozpočtu orientačný inžiniersko-geologický prieskum a následnú sanáciu geologického prostredia.  

 „Zistili sme, že na sanáciu havarijného zosuvu je možné využiť prostriedky len z Environmentálneho fondu, keďže Bratislava nie je oprávneným žiadateľom v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia,“ vysvetlil plánovaný postup primátor Nesrovnal. „Budeme sa teda o tieto financie uchádzať tak, aby sme túto lokalitu dali konečne do poriadku a nestrpčovali tak viac život obyvateľom a návštevníkom,“ doplnil primátor.

V súčasnosti prebieha kontrola projektovej dokumentácie s názvom Sanácia geologického prostredia - lokalita Karlova Ves - svahová deformácia nad Devínskou cestou. Následne budú vypracované podklady na verejné obstarávanie na zhotoviteľa geologických prác a súbežne sa začne vypracovaváť žiadosť o dotáciu na Environemntálny fond, tak aby do 31.10.2015 bola žiadosť o dotáciu zaslaná na Environmentálny fond. Predpokladaný termín realizácie je marec 2016.

Premávka a pohyb chodcov na Devínskej ceste v Bratislave v úseku vodného zdroja Sihoť bola z dôvodu zosuvu svahu nad Devínskou cestou viackrát obmedzená.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign