Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Sympózium ETIKA a POLITIKA II.

815

Dovoľte mi, aby som Vás informoval a súčasne pozval na pripravované sympózium ETIKA a POLITIKA II. Má nadviazať na podujatie s rovnomenným názvom, ktoré sa konalo v roku 1990 pod záštitou Václava Havla. Jeho pokračovanie, ktoré sa malo realizovať o dva roky neskôr sa, žiaľ, z pochopiteľných politických dôvodov neuskutočnilo. Problémy vzťahu politiky a etiky však pretrvávajú naďalej. Ba dokonca sa na tie, ktoré sympózium signalizovalo pár mesiacov po Nežnej revolúcii, nabalili nové.

Na Slovensku je jedným z nich aj problém vnímania (ne)spravodlivosti – a to v jej priamych prejavoch (napríklad v podobe tzv. Mečiarových amnestií), ale aj v širšom kontexte, kedy verejnosť cíti narušenie vzťahov medzi občianstvom a službou politických elít. To vyvoláva, a napokon nie iba na Slovensku, späť k životu zlých duchov strednej Európy. Ilustráciou je nárast extrémizmu, populizmu  a radikalizmu.

Pre toto všetko treba, domnievam sa, obnovovať diskusiu o vzťahoch etiky a politiky,  vrátane otázok uplatňovania práva a spravodlivosti.

Sympózium ETIKA a POLITIKA II., na ktoré si Vás týmto dovoľujem pozvať, sa uskutoční 17. marca 2017Historickej budove NR SR (Župné námestie 11, Bratislava), so začiatkom o 13.00 hodine. Hosťami okrúhlych stolov budú experti a osobnosti, ktoré majú nepochybnú legitimitu vyjadriť sa k téme. Pozvanie prijala medzi inými. Bývalý rakúsky prezident Heinz Fischer, pani Věra Jourová, komisárka EÚ, otec arcibiskup Stanislav Zvolenský, počítame s vystúpením slovenského prezidenta Andreja Kisku a ďalších (viď pozvánka). Sympózium sa uskutoční formou dvoch okrúhlych stolov, pričom účastníci budú mať dostatok priestoru vyjadriť sa k téme, a aj reagovať na otázky z publika. Na účasť v publiku sú pozvaní slovenskí poslanci  a viaceré osobnosti verejného a kultúrneho života. S tlačovou konferenciou počítame okolo 16.00 a s ukončením sympózia približne o 19.00 hodine.

Teším sa na naše osobné stretnutie!

 

Ján Budaj


Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: Ján Budaj

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign