Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Tajuplná celebrita vojak Beleš

817

„Bratislava pre všetkých“ počas otvorených dní samosprávy 24. – 26. 4. 2015 sa konali bohaté kultúrne programy v celom meste. Otvorené dvere pre obyvateľov mali všetky mestské inštitúcie BKIS, ZOO, múzeá, galérie a iné inštitúcie. Deň otvorených dverí primátora v Primaciálnom paláci boli pre verejnosť sprístupnené kancelárie a primátorova pracovňa. Návštevníci sa mohli stretnúť s primátorom Ivom Nesrovnalom jeho námestníkmi a poslancami.

tradične v rámci podujatia „Bratislava pre všetkých“ bol otvorený aj Vojenský cintorín padlých vojakov v 1.svetovej vojne. Pri tejto príležitosti Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ sprístupnilo širokej verejnosti aj priestory vojenského múzea v bunkri BS-8 Hřbitov na Kopčianskej ulici a vojenské obranné opevnenie, protitankovú zákopu, veľký záujem verejnosti bol o pechotný zákop v ktorom je nainštalovaná netradičná výstava historických fotodokomentov „Najlepšie československé odstrelovačky 1939-1945“. V bunkri vo veliteľskej miestnosti pútal veľkú pozornosť malých, ale aj tých skôr narodených návštevníkov tajuplná figurína vojaka Beleša, s ktorým sa aj najviac ľudia fotografujú. Do vojenského múzea počas víkendu prišlo neočakávané množstvo návštevníkov takmer 1 000, dominovali prevažne rodiny s deťmi. Myšlienka a následná realizácia projektu zachrániť petržalské historické bunkre nás dobrovoľníkov presviedča o tom, že sme sa správne rozhodli zrekonštruovať vojenský bunker na prospech verejnosti. Ľudia sa zaujímajú a ctia si vojenské dejiny československej a slovenskej armády. My už o tom dávno vieme, ale mali by o tom viac vedieť aj samosprávy a aktívnejšie sa pripojiť do projektu.

Jeden množstva článkov z Facebooku hovorí za všetkých : Anastázia BrnováBunker B-S 8 Hřbitov
Múzeum, ktoré môže smelo konkurovať svetovým. Miesto, ktoré dýcha históriou i emóciami. Človeku sa zastaví dych a len nemo vníma akési čudné pocity. Miesto, ktoré odporúčam navštíviť. Krásny zážitok. Ďakujem za prednášku. Česť pamiatke ľuďom, ktorí tam bojovali za nás, pre nás. Bunker B-S 8 Hřbitov


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign