Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Tesla Motors si vybrala spoločnosť Solera ako jediného poskytovateľa havarijných a komunikačných služieb so zákazníkmi

redakcia - BLDátum14. 09. 2015 12:25:25TémaFirmy a podnikanie
816

ACCEDO Slovakia Communications |  S informáciami o Tesla Motors sa za posledné týždeň roztrhlo vrece. Vyzerá to teda tak, že  automobilka myslí svoj vstup na trh naozaj vážne. Dôkazom je aj nasledujúca správa, ktorá oznamuje, že Tesla už myslí aj na riešenie havárií automobilov v cestnej premávke.

Spoločnosť Solera Holdings, Inc.oznámila, že Tesla Motors si zvolila jej platformy pre odhad výšky škody spôsobenej pri havárii a komunikáciu so zákazníkmi ako jediného poskytovateľa týchto služieb pre svoje certifikované servisné havarijné centrá na celom svete.

Prostredníctvom americkej spoločností AudaExplore  a Audatexu  budú poisťovne a autoservisy pomocou riešenia Solera spracovávať rýchle a presné odhady nákladov na opravu a poistných udalostí pri vozidlách Tesla. Tesla bude taktiež v rámci sady riešení Solera využívať platformu AutoWatch, ktorá vodičom uľahčuje procesy spojené s opravou, a zároveň  komunikáciu medzi spoločnosťami Tesla a jej zákazníkmi.

„V priebehu posledných niekoľkých mesiacov sme so spoločnosťou Tesla úzko spolupracovali na vývoji presných a dátovo riadených integrovaných riešení pre servisnú sieť Tesla,“ uviedol Tony Aquila, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Solera. „Naším cieľom je naplno využiť technologické platformy spoločnosti Solera, aby sa všetky informácie o oprave spracovali do digitálnej podoby a boli tak jednoducho prístupné všetkým zúčastneným stranám.“

Solera očakáva predstavenie produktov a riešení pre značku Tesla všetkým licencovaným užívateľom AudaExplore a Audatex v nastávajúcich týždňoch, najprv v Severnej Amerika, neskôr v Európe a Číne.

O spoločnosti Solera

Spoločnosť Solera je popredný poskytovateľ softwaru pre riadenia rizík, aktív a služieb pre automobilový priemysel a trh s nehnuteľnosťami, vrátane globálneho odvetvia poistenia živelných a majetkových škôd. Solera aktívne pôsobí vo viac ako 75 krajinách na šiestich kontinentoch. Medzi spoločnosti skupiny Solera patrí: Audatex v Spojených štátoch, Kanade a vo viac ako 60 ďalších krajinách; HPI, CarweB a CAP Automotive vo Veľkej Británii; Informex v Belgicku a Grécku; Sidexa vo Francúzsku; ABY a Market Scan v Holandsku; Hollander pôsobiaci na recyklačnom trhu v Severnej Amerike; AUTOonline, ktorá zaisťuje dražbu havarovaných a fleetových vozidiel v mnohých krajinách Európy a v Latinskej Amerike; IMS, ktorá poskytuje služby pre zdravotné posudky; Explore, ktorá poskytuje dáta a analytické nástroje pre majetkové a úrazové poisťovne v Spojených štátoch; Identifix, poskytujúci riešenia pre servis, údržbu a opravy („SMR“); AutoPoint a DMEautomotive, ktorý poskytujú dátovo riadené nástroje pre zdokonalenie procesu servisov, údržby a opráv a podporujú udržanie zákazníkov a marketingové riešenia pre odbor predaja vozidiel; a I&S, poskytovateľ softwaru a nástrojov pre riadenie obchodnej činnosti, správu nárokov tretích strán, služieb pre prvé upozornenie na stratu a riadenie sietí pre odvetvia opráv vozidiel a majetku v USA, ktorý sa špecializuje na nároky týkajúce sa skiel. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke spoločnosti Solera na

www.solerainc.com

 

O spoločnosti Audatex

Audatex je tvorca a dodávateľ softvérových riešení a služieb, ktoré používajú zákazníci z radov výrobcov vozidiel, lízingových a finančných spoločností, poisťovní, servisov a ich dodávateľov v priebehu celého životného cyklu motorových vozidiel – od „narodenia“ až po ich likvidáciu. Špecifickú oblasť služieb Audatex-u tvorí podpora likvidácie poistných udalostí a to najmä expertné softvérové nástroje na presnú identifikáciu a kalkuláciu nákladov na opravu. Dáta a programy Audatex využívajú tisícky pracovníkov poisťovní, autoservisov, znalcov i ďalších odborníkov z oblasti automobilového priemyslu. Firma sa na Slovensku od roku 1996 prostredníctvom zastúpenia a od roku 2004 ako samostatná spoločnosť sústreďuje na oblasť automatizovaných výpočtov nákladov na opravy a riadenie škôd na vozidlách. Spoločnosť Audatex (Solera Group) pôsobí vo viac ako 70 krajinách sveta a je súčasťou skupiny Solera Holdings, ktorá je významným poskytovateľom technológií, služieb a konzultácií v oblasti procesov zameraných na likvidáciu poistných udalostí pre automobilový a majetkový trh v rámci globálneho odvetvia neživotného poistenia. 

Ďalšie informácie nájdete nawww.audatex.sk, www.solerainc.com.


Fotogaléria k článku:

816
Autor: zdroj: ACCEDO Slovakia Communications
816
Autor: zdroj: ACCEDO Slovakia Communications

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign