Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

TISPOL – Výsledky dopravno-bezpečnostnej akcie na kontrolu bezpečnostných pásov

Prezídium PZSR |MM|  V nedeľu skončila týždňová celoeurópska dopravno-bezpečnostná akcia, do ktorej sa zapojili aj policajti na celom území Slovenska. Organizuje ju medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych štátov. Policajti kontrolovali predovšetkým používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek.

     V priebehu jedného týždňa policajti skontrolovali u takmer 22 tisíc osôb používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek. Deti s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa smú prepravovať v aute v autosedačke, v ktorej sú riadne pripútané. Rozhodujúca je výška a potom aj hmotnosť dieťaťa. Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL však sleduje používanie detských zadržiavacích zariadení u detí do 15 rokov. U tejto vekovej  kategórie nepoužilo zadržiavacie zariadenia ani bezpečnostný pás 64 osôb. Nad 15 rokov to bolo až 1.054 osôb. Na predných sedadlách ignorovalo povinnosť použiť pásy takmer tisíc osôb a na zadných sedadlách 126 cestujúcich. Kontrolám sa nevyhli ani vodiči motocyklov a ich spolujazdci. Zo 68 kontrolovaných osôb porušilo predpisy 11 z nich.

     Všade, kde sú vo vozidle umiestnené bezpečnostné pásy, sú cestujúci povinní ich použiť. V opačnom prípade hrozí pokuta vo výške 50 eur. Prvoradá by však mala byť bezpečnosť pasažierov, až následne hrozba „ľahšej“ peňaženky.    

V podobných akciách bude polícia pokračovať, už o mesiac sa policajti v celej Európe zamerajú na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign