Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

UBRÁNILI SME SA!

815
V dňoch 22.-24.mája 2015 sa v Bratislave bude konať už tradičné historické podujatie Obliehanie Bratislavy Napoleonom I.
Na autentickom mieste bojov z roku 1809 v Sade Janka Kráľa budú obyvateľom hlavného mesta priblížené historické udalosti spred 206. rokov,kedy bol vtedajší Prešporok ako hlavné mesto Uhorského kráľovstva priamo ohrozený vojskom francúzskeho cisára Napoleona I.
 

V piatok večer 22.mája 2015 sa budete môcť stretnúť s rakúskymi vojakmi Starého Mesta a francúzskymi vojakmi patrolujúcimi po Tyršovom nábreží. Večerný program ukončí ostreľovanie Bratislavy delostrelectvom. Hlavný program je pripravený na sobotu 23.mája 2015. Po dopoludňajšom pobyte vojsk v Starom Meste budú francúzski a rakúski vojaci prijatí zástupcami hlavného mesta na Primaciálnom námestí.
O 14.00 hod. popoludní sa otvorí pre verejnosť vojenský tábor oboch armád. Návštevníci môžu sledovať všedný život vojaka napoleonskej doby, jeho výcvik i život v táboroch oboch armád. Na lúke pri Leberfingeri budú moderované vstupy ukážok nasadenia jednotlivých typov vojsk a zbraní. O 17,00 hod. sa na tom istom mieste uskutoční rekonštrukcia bitky k udalosti z roku 1809. Historická akcia vyvrcholí o 21,30 hod. večer  rekonštrukciou delostreleckého bombardovania

PROGRAM

22.5. 2015

19.00 – 22.00  Rakúske patroly v Starom meste a Francúzske patrol na Tyršovom nábr.
21.30 – 22.00  Delostrelecké ostrelovanie – Tyršovo nábr.

23.5.2015

9.30 – 12.30
Pochod vojsk oboch armád – francúzskej a rakúskej – zo Sadu J.Kráľa cez Most SNP do centra Bratislavy – na Hlavné a Primaciálne nám.
Vojenské potýčky v meste. Čestná salva vojsk.

14.00 – 16.00
Sprístupnenie vojenského tábora verejnosti.
Priestor vojenského tábora a jeho okolie v Sade J.Kráľa – ukážky vojenského výcviku a života oboch armád. Moderované vstupy ukážok jednotlivých typov vojsk a armád pri
Leberfingeri (pre návštevníkov – streľby z pušiek).

16.30 – 16.45
Formovanie jednotiek oboch armád – ich pochod na bojové pole, Sad J.Kráľa /lúka pri Leberfingeri/

17.00 – 18.30
Bojisko, Sad J.Kráľa /lúka pri Leberfingeri/
Rekonštrukcia  bitky o Bratislavu z roku 1809.

20.30 – 21.30
Formovanie delostreleckých jednotiek armády, pochod vojska zo Sadu J.Kráľa na Tyršovo nábrežie ( k Mostu SNP)

21.30 – 22.00
Delostrelecké bombardovanie Bratislavy – Tyršovo nábrežie.
 

 

zdroj: www.bratislava.sk

 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign