Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ukončenie Seniorfestu 2015 v Bratislave

815
Pri príležitosti mesiaca úcty k starším hlavné mesto už po piatykrát zorganizovalo pre bratislavských seniorov sériu podujatí pod názvom Seniorfest. Jeho cieľom je podpora aktívneho prístupu seniorov ku svojmu zdraviu, okoliu, modernej komunikácii a využitiu svojich profesionálnych skúseností. Súčasťou programu bolo aj ocenenie aktívnych seniorom titulom Senior roka.

„Mestská samospráva pre Bratislavčanov v zrelom veku pripravila bohatý program jedenástich podujatí, napríklad počítačovú školu pre seniorov, vlastivedné vychádzky so sprievodkyňou či možnosť prezentovať svoje práce počas Seniorskej parády v Starej tržnici,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal. „A som rád, že naši seniori túto možnosť využili a aktívne sa zapojili do série podujatí, ktoré sme pre nich pripravili,“ dodal primátor.

Seniorfest sa začal Dňom zdravia, počas ktorého si mohli návštevníci nechať otestovať svoj zdravotný stav.Vyšetrenie absolvovalo 36 seniorov v priemernom veku 66 rokov /10 mužov a 26 žien/. Program pokračoval súťažou seniorov v krížovkách, prechádzkami, kreatívnymi dielňami či populárnou počítačovou školou. Z 23 súťažiacich zvíťazila Eva Jurčíková z mestskej časti Podunajské Biskupice.

Svoje miesto v programe Seniorfestu si našli aj odborné podujatia, pričom 22. októbra sa konal workshop Pracovný potenciál seniorov, ktorý sa venoval možnostiam využitia tvorivosti a práce seniorov (v spolupráci s Fakultou manažmentu Univerzity Komenského). Takisto sa konal medzinárodný seminár Vzdelávaním k aktívnemu starnutiu o vzdelávaní seniorov (v spolupráci s Národným ústavom celoživotného vzdelávania a Centrom ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského) pod záštitou ministra školstva, športu, rektora UK a primátora Bratislavy.

Slávnostné ocenenie piatich bratislavských seniorov sa uskutočnilo 15. októbra 2015 v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca počas  podujatia Kytica pozdravov, spojené s koncertom detského orchestra. Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal ocenil titulom Senior roka našich starších spoluobčanov, ktorí sú aktívni, angažujú sa v prospech starších, svojho okolia a pozitívne spoluvytvárajú život seniorov v Bratislave. Ocenenie si z rúk primátora I. Nesrovnala prebrali Anton Hulman, Zuzana Marková, Terézia Sokolová a Eva Weissová. Ocenenie Úradu vlády Slovenskej republiky – pamätný list – získala pani Valéria Balúchová za dlhoročnú prácu v prospech bratislavských seniorov v Jednote dôchodcov Slovenska.

Primátor I. Nesrovnal ocenil vklad Mestskej knižnice, Galérie mesta Bratislava, BKIS- Mestského divadla P.O. Hviezdoslava, Kancelárie Zdravé mesto Bratislava a ďalších organizácií do tohtoročného programu. Viceprimátorka Iveta Plšeková zdôraznila potrebu väčšej medzigeneračnej solidarity, ktorú možno prejaviť jednoducho aj tak, že mladí ľudia pustia v prostriedkoch MHD sadnúť si starších ľudí. „Obyvatelia bytových domov by tiež mohli venovať viac pozornosti starším spoluobčanom, ktorí žijú sami a v prípade potreby im pomôcť,“ uviedla viceprimátorka I. Plšeková. Podľa koordinátora mestskej Rady seniorov Bohdana Telgárskeho, seniori majú v mestských častiach, kde bývajú, svoje rodiny, známych, kluby seniorov, ale veľmi radi chodia i na na pútavé  podujatia hlavného mesta, pretože sa cítia byť bratislavčanmi.

Oficiálne ukončeniu Seniorfestu sa konalo 29. októbra 2015 koncertom populárnej hudby v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava za účasti námestníčky primátora Ivety Plšekovej, koodinátora Rady seniorov Bratislavy Bohdana Telgárského a za  účasti seniorov, ktorí sa aktívne angažovali pre svoje  okolie, v prospech pomoci iným, ktorí to potrebovali.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign