Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Upratovanie" na pozemkoch Mariána Kotlebu polícia nedovolila

200

Krásna Hôrka  | Nasadenie stoviek policajtov poriadkovej polície a tiež špeciálnych útvarov PZ si vyžiadala akcia, ktorú zorganizoval Marián Kotleba v krásnohorskom podhradí. Obec zostala takmer odrezaná od okolitého sveta. Na problémy s pohybom sa sťažovali aj niektorí domáci obyvatelia. Policajné zložky týmito opatreniami zabránili stretu extrémistov s rómskymi obyvateľmi, ktorí majú dlhé roky na cudzích pozemkoch postavené svoje obydlia.

Možno by stálo za to položiť si otázku kto a na akú dlhú dobu v štátom po desiatky rokov neriešiacom probléme vyhral. Netreba asi veľmi rozmýšľať na to, aby človek prišiel k záveru, že Kotleba potrebnú publicitu získal, daňoví poplatníci zaplatili desaťtisíce eur za policajné manévre, rómovia nebudú kľudne spávať ani ďalej, nakoľko právny stav na listoch vlastníctva sa čarovným prútikom práve dnes nezmenil a jediný kto sa smeje sú tí, ktorí po desiatky rokov problematiku neriešili, no na svojich postoch brali nemalé platy. Zvykne sa hovoriť, kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Pri tom najväčšom zľahčovaní situácie si je však potrebné uvedomiť, že problém podobný tomuto krásnohorskému ostáva otvorený a to na mnohých miestach Slovenskej republiky. Čím ďalej tým viac občanov majoritnej spoločnosti, ktorí už dlhšiu dobu žijú z ruky do úst bude na aj tento problém čoraz intenzívnejšie poukazovať a podobné akcie dá sa predpokladať, že budú intenzívne pribúdať. Je na čase uvedomiť si, že jedine rešpektovanie zákonov každým vždy a všade dokáže riešiť príčiny a nie odďaľovať následky.

Keďže stále chudobnejšia verejnosť je mimoriadne citlivá na rozdávanie financií komukoľvek kto sa o ich zarobenie nepričinil k odkúpeniu pozemkov štátom a k ich následnému darovaniu rómom asi nepríde. Preto by už konečne mal niekto nájsť odvahu a tým, ktorí si bez akéhokoľvek právneho titulu postavili svoje obydlia na cudzích pozemkoch, neplatia za ne a prípadne obťažujú svoje okolie, dať jasne bez akéhokoľvek násilia, vyhrážok či dokonca zvyšovania hlasu jasne najavo, že majú napríklad 6 mesiacov na odsťahovanie sa resp. prenesenie si svojich nehnuteľností inam. Ak kompetentní neprikročia k rozumným systémovým a zákonným krokom tak môžeme očakávať nevyhnutnosť riešenia takýchto situácií podobnými spôsobmi ako v Taliansku alebo vo Francúzsku. Čo by malo byť každému jasné je fakt, že súčasný stav je dlhodobo protizákonný a v civilizovanej spoločnosti neakceptovateľný a netolerovateľný. Potom budú môcť z našich správ vymiznúť Kotlebovci a iné pravicovo zmýšľajúce extrémistické skupiny ľudí.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská

200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská

200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská

200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská
200
Autor: Foto: (C) Mária Lapšanská

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
cepenan | 30-09-2012 22:30:46
pre komentar skoda ze sa neda dat like ako na facebooku.ale kotleba vyhral tak ci tak!ja som ho volil a paci sa my ako mu tato nasa statna moc zadarmo nahana percenta svojov neschopnostou!!!marian drz sa sme stebu vsetci my pracujuci a odvadzajuci dane tejto skur,enej krajine
komentár | 30-09-2012 22:09:12
pre: cepenan | 30-09-2012 22:00:24

Nazdávam sa, že My - Gádžovci, asi ťažko.
My, "na základe ľudských práv a slobôd", musíme kapitalistický makať a dobrovoľne sa nechávať vykorisťovať, aby sa rómovia mali lepšie v demokratickom štáte, aby nemuseli pracovať a politici riešiť "etnický problém" a nemuseli sa zaoberať prípade podanou žalobu, že sú rómovia na Slovensku diskriminovaní.
cepenan | 30-09-2012 22:00:24
pre komentar.vies co by ma zaujimalo?keby sme sa dali ale 20 dokopy a spravili si stany pred prezidentskym palacom tak na vykend jako kemp...spravili tam opekacku muzika slopanica ci by nas tam nechali ked sme gadzovci...
komentár | 30-09-2012 19:59:34
Takže, ak si zajtra vybavím voľno, vycestujem do Bratislavy, kde si v záhrade prezidentského paláca postavím krabicu ako dom, tak ma nemôžu vyhodiť, lebo mám právo k obydliu? Chápem to správne?
Nuž Rómovia a Cigáni, čo sa tak ubytovať na Slavíne, v okolí hradu, v záhradách pánov poslancov? Nenavádzam, len navrhujem.
anonym | 30-09-2012 19:42:39
Zbytočne sa čuduješ, to je platná legislatíva v SR. Nadávaj na poslancov NR SR. Alebo máš dojem, že legislatívu vymýšľa policajný prezident?
anonym | 30-09-2012 15:24:05
!!! http://www.youtube.com/watch?v=0Jy8jdf777U !!!

to snad policajny prezident nemysli vazne..
bývalý sereďan | 30-09-2012 14:23:09
p.Majko nič v zlom,ale prečo nazývať Kotlebu a spol.extrémistami? Nebolo by vhodnejšie použiť to v prípade našich tmavších spoluobčanov?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-09-2012 13:17:21
http://www.inforoznava.sk/infoservis/kotleba-si-vymeral-pozemky-video

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign