Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Úsek diaľnice D4 Jarovce – Ivanka sever predstavuje dopravné prepojenie existujúcich diaľničných ťahov D2 a D1 v južnej a východnej časti hlavného mesta SR Bratislavy

Miroslav KošírerDátum01. 06. 2018 08:56:19TémaDoprava
815

Výstavbou tohto úseku sa odkloní tranzitná doprava smerujúca do Rakúska a Maďarska, ktorá v súčasnosti prechádza po diaľnici D1 zastavaným územím mesta. Taktiež v tomto špecifickom území výrazne napomôže aj obsluhe dotknutého územia a odľahčí obce a existujúcu cestnú sieť od tranzitnej dopravy.

Stavba „Diaľnica D4 Jarovce – Ivanka sever“ začína napojením na existujúcu diaľnicu D2 v mimoúrovňovej križovatke „Jarovce“, na území hl.m. SR Bratislava, v MČ BA – Jarovce. Pokračuje severne od Jaroviec, mimoúrovňovo mostami križuje c. III/2046 a žel. trať č. 127 Bratislava – Rusovce. V mimoúrovňovej križovatke „Rusovce“ je vedená na moste ponad preložku cesty I/2, ďalej pokračuje na moste ponad Jarovské rameno, výhľadovú veslársku a kanoistickú dráhu a ponad rieku Dunaj. Na ľavom brehu Dunaja prechádza na estakáde cez chránené územie európskeho významu SKÚEV 0295 Biskupické Luhy (NATURA 2000), mimo prírodnú rezerváciu Gajc. V ďalšom úseku trasa diaľnice D4 obchádza ťažobný priestor štrkopieskov Podunajské Biskupice z južnej a z východnej strany, v mimoúrovňovej križovatke „Ketelec“ diaľnica D4 mimoúrovňovo podcestím križuje plánovanú rýchlostnú cestu R7 a podcestím prístupovú cestu k horárni Topoľové. Trasa diaľnice D4 pokračuje v k.ú. Podunajské Biskupice, kde mimoúrovňovo (nadcestím) križuje starú dunajskú hrádzu (kultúrna a technická pamiatka). V priestore mimoúrovňovej križovatky „Rovinka“ mimoúrovňovo (podcestím) križuje preložku cesty I/63, z južnej strany obchádza areál stavebnej spoločnosti, mimoúrovňovo mostom križuje žel. trať č. 124 Bratislava– Komárno a mimoúrovňovo podcestím križuje preložku Vinohradníckej ulice medzi Podunajskými Biskupicami a obcou Miloslavov. Trasa diaľnice D4 ďalej pokračuje západne od obce Most pri Bratislave, kde križuje cestu II/572, mostom križuje rieku Malý Dunaj, obchádza štrkoviská v lokalite Zelená voda, letisko M. R. Štefánika, pokračuje v súbehu so Šúrskym kanálom západne od obce Ivanka pri Dunaji, v mimoúrovňovej križovatke „Ivanka – západ“ mimoúrovňovo (nadcestím) križuje cestu I/61 Bratislava – Senec, mimoúrovňovo mostom križuje žel. trať č. 120 Bratislava - Štúrovo a končí v mimoúrovňovej križovatke „Ivanka – sever“, napojením na existujúcu diaľnicu D1.

Celková dĺžka riešeného úseku diaľnice D4 je 22,59007 km.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign