Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V balíku z USA našli lebku jesetera

815

Finančná správa SR |MM|   Pri kontrole poštovej zásielky z USA našli colníci Pobočky Colného úradu (CÚ) Bratislava Pošta vypreparovanú lebku veslonosa amerického, čo je ryba z radu jeseterovitých. Príjemca však nemal potrebné povolenia na dovoz tohto chráneného druhu a tak exemplár zostáva majetkom štátu. Jeho spoločenská hodnota bola stanovená na 700 eur.

Bratislavskí colníci na poštovej pobočke pri náhodnej kontrole zásielky z USA objavili minulý mesiac vypreparovanú lebku neznámeho živočícha. Balík bol určený fyzickej osobe s bydliskom na Slovensku. Podozrenie, že by mohlo ísť o chránený druh, dali preveriť pracovníkom Štátnej ochrany prírody SR.

Analýza preukázala, že ide o  exemplár lebky veslonosa amerického (Polyodon spathula), jeseterovitej ryby pochádzajúcej zo Severnej Ameriky. Tento druh je zaradený v prílohe B nariadenia Rady (ES) 338/1997 o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín reguláciou obchodu s nimi a v prílohe II Dohovoru CITES. Na dovoz a vývoz druhov zaradených v týchto prílohách  je potrebné predložiť povolenie príslušného orgánu ochrany prírody.  

Nakoľko povolenie na dovoz ani vývoz príjemca nepredložil, CÚ Bratislava uvedený tovar zaistil. Spoločenská hodnota bola stanovená na 700 eur. Táto osoba sa už aj v minulosti snažila doviezť exemplár chráneného živočícha bez príslušných povolení.

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Finančná správa SR

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign