Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V Bratislave sa uskutočnilo zasadnutie Mestského zastupiteľstva

817

Poslanci mestského zastupiteľstva v Bratislave  24. októbra 2019 zvolili nového šéfa príspevkovej organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy. Do mestských spoločností Dopravný podnik Bratislava (DPB) a Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) nastúpia tiež noví členovia predstavenstiev, ktorí majú zodpovedať za obchod, technický úsek a infraštruktúru. Na miesto riaditeľa Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) bude vypísané nové výberové konanie.

Za riaditeľa príspevkovej organizácie Marianum schválili vymenovanie Borisa Šramka. Nový riaditeľ bol vymenovaný na ročnú „skúšobnú“ dobu, pretože vo výberovom konaní dostatočne nepresvedčil výberovú komisiu. „Komisia nebola úplne presvedčená o tomto kandidátovi, preto bola stanovená lehota jeden rok, počas ktorej sú stanovené určité ciele,“ uviedla viceprimátorka Tatiana Kratochvílová. Za člena predstavenstva zodpovedného za obchod v BVS schválili Ladislava Kizaka a za člena predstavenstva zodpovedného za technický úsek a infraštruktúru vymenovali Miroslava Kollára. V DPB bude zodpovedný za technický a prevádzkový úsek Milan Donoval a infraštruktúru bude mať na starosti Michal Halomi. Viceprimátor Juraj Káčer pred vymenovaním kandidátov do BVS vysvetľoval poslancom svoje prepojenie na Ladislava Kizaka, pretože ráno pred zastupiteľstvom anonym rozposlal poslancom a médiám e-mail, v ktorom bol na spoločnej fotke s týmto kandidátom. „Keď som sa dozvedel, že pán Kizak vyhral výberové konanie, informoval som primátora, že je to môj spolužiak z vysokej školy a že existuje na facebooku futbalová partia, kde je 50 ľudí, a stretávame sa na Železnej studničke. Informoval som pána primátora, že nebudem hlasovať za tohto pána. Upovedomil som tiež všetkých predsedov klubov predtým, ako prišli tieto e-maily, že to môže byť vnímané ako konflikt záujmov. Nevstupoval som žiadnym spôsobom do výberového konania. Nikdy sme sa nerozprávali na tému BVS,“ povedal Káčer.Výberové konanie na miesto šéfa MIB zopakujú. Napriek úspešnému výberovému konaniu na túto pozíciu nedošlo s vybraným uchádzačom k dohode pri rokovaniach o možnostiach nástupu a platových podmienkach. Metropolitný inštitút do vymenovania nového riaditeľa dočasne povedenie Ján Mazúr z kancelárie riaditeľa magistrátu. Jeho nomináciu rovnako dnes hlasovaním potvrdili poslanci mestského zastupiteľstva. „Chystáme nový konkurz. Je to komplikovaná situácia a veľa ľudí nevie, čo majú očakávať. Výberové konanie bude na začiatku budúceho roka,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.Vo výberových konaniach plánuje bratislavský magistrát pokračovať. „Do konca roka plánujeme vyhlásiť výberové konania na riaditeľov/riaditeľky Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska. Začiatkom budúceho roka budú nasledovať výberové konania na pozície riaditeľa/riaditeľky Správy telovýchovných a rekreačných zariadení, Zoologickej záhrady Bratislava, Mestskej knižnice v Bratislave, Mestského múzea mesta Bratislavy a Mestského ústavu na ochranu pamiatok,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva schválili  aj návrh na zmenu časti Námestia Slovenského národného povstania (SNP) pred Starou tržnicou na Námestie Nežnej revolúcie. Poslanci takmer jednohlasne súhlasili so zmenou názvu, proti bola len starostka mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová. Účinnosť nového názvu námestia začne platiť 15. novembra 2019.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign