Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V obvode železničných dráh vládne Modrá 24

Prezídium PZSR |MM| Dnes ráno začala v obvode železničných dráh dvadsaťštyrihodinová medzinárodná policajná akcia, ktorá potrvá až do zajtrajšieho rána.RAILPOL je medzinárodná organizácia združujúca ozbrojené bezpečnostné zbory pôsobiace v obvode železničných dráh. V rámci Európskej siete RAILPOL sa pod názvom Modrá 24 uskutočňuje aj na území Slovenska.

Do medzinárodnej policajnej akcie sú zapojení nielen príslušníci železničnej polície, ale aj poriadkovej polície, dopravnej polície, hraničnej a cudzineckej polície. Cieľom akcie je preventívne pôsobenie a kontrola dodržiavania predpisov o bezpečnosti a plynulosti v železničnej a cestnej doprave, ako aj odhaľovanie protizákonnej činnosti v obvode železničných dráh, na staniciach i vo vlakoch.

Na železniciach, vo vlakoch a na staniciach najčastejšie dochádza k priestupkom proti majetku.Poškodenými sú nielen cestujúci, ale aj majetok železničných spoločností. Najčastejším predmetom záujmu páchateľov krádeží sú najmä osobné predmety, ako batožina, doklady, mobilné telefóny cestujúcich, ponechané bez dozoru. Policajti preto budú upozorňovať cestujúcich vo vlakoch, aby si dávali pozor na kabelky, osobné veci a nespúšťali ich z dohľadu.

Vo vlakoch sa polícia zameriava na kontrolu podozrivých osôb vstupujúcich do vlaku, pohybujúcich sa bezdôvodne po vlakovej súprave a na kontrolu odložených batožín.Pátrajú tiež po veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti spáchanej v obvode železničných dráh. Pri práci policajtom pomáhajú aj služobné psy, ktoré hľadajú najmä omamné a psychotropné látky. V súvislosti so železničnou dopravou policajti kontrolujú ich dodržiavanie zo strany cestujúcich. V súvislosti s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky aj zo strany účastníkov cestnej premávky a dopravcov.

 

Pri poslednej takejto akcii policajti skontrolovali 379 vlakov, 575 osôb a viac ako 130 priecestí.  Zistili takmer 380 priestupkov. Cestujúci často nerešpektujú zákaz fajčenia a znečisťujú vozne. Najčastejšími priestupkami na priecestiach bolo prechádzanie na červenú a rýchla jazda.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign