Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vernisáž Socha a objekt XX.

815

Vernisáž výstavy KOMA


Súčasná maďarská geometrická abstrakcia v rámci projektu Socha a objekt XX.

Jubilejné medzinárodné podujatie Socha a Objekt XX. predstaví tak, ako každý rok v letných mesiacoch, už po dvadsiaty krát slovenskému divákov, ale aj návštevníkovi Bratislavy sochárske diela autorov z viacerých krajín. Táto výstava sa neodmysliteľne začlenila nielen do každoročnej kultúrnej ponuky letnej Bratislavy, ale i do povedomia kultúrnej, a to nielen bratislavskej verejnosti.

Myšlienka poriadania takýchto prehliadok sochárskeho umenia vznikla v roku 1996, keď Bratislava, ale najmä jej centrálna časť začala meniť svoju tvár – zo šedivého, nevľúdneho prostredia poznačeného dlhým obdobím devastácie a nezáujmu predstaviteľov bývalého komunistického režimu, sa v priebehu posledných rokov stalo príťažlivé miesto, lákajúce svojou neopakovateľnou atmosférou k návšteve čoraz väčšieho počtu domácich ale aj zahraničných návštevníkov. Neskromne je potrebné poznamenať, že svojim skromným dielom k tejto úžasnej premene mesta prispelo aj výtvarné umenie, okrem iného aj v podobe výstavy Socha a objekt. Diela sú vystavené vo viacerých galériách ako aj na verejných priestranstvách v Bratislave.
Kedy:
25.6.2015 18:00 - 23.8.2015
Kde:
Mirbachov palác
 
Pre mnohých je kontakt s výtvarným dielom na ulici či v parku nepoznaným zážitkom, prinášajúcim nové pocity a vnemy. Tak ako si táto prehliadka kladie za cieľ predstaviť divákovi širokú škálu možností a podôb sochárskej tvorby   tak isto pravidelne ponúka i široké spektrum generačného autorského zastúpenia, od renomovaných tvorcov až po začínajúcich autorov, či čerstvých absolventov výtvarných škôl. Variabilnosť koncepcie sa snaží aspoň v náznakoch sprostredkovať divákom mnohotvárnosť v súčasnom sochárskom dianí.

V rámci medzinárodnej spolupráce sa tiež vytvára príležitosť k bližšiemu spoznávaniu iných kultúr prostredníctvom tak univerzálneho média, akým je výtvarné umenie. Je to jedno z mála medzinárodných podujatí v oblasti výtvarného umenia, ktoré sa pravidelne na Slovensku uskutočňuje.Účasťou zahraničných umelcov pomáhajú zaraďovať Bratislavu a Slovensko do výraznejšieho európskeho kultúrneho povedomia. Vybudovaná  tradícia a realizácia tohto podujatia vytvára pozitívny obraz o krajine.

 

Tohtoročný,  dvadsiaty ročník podujatia, predstaví na viacerých miestach v Bratislave diela viac než 90.umelcov zo Slovenska, Bulharska, Českej republiky, Holandska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Talianska a USA.

 

Výstava každoročne pozostáva s exteriérovej časti – s veľkorozmernými dielami, v tomto roku budú diela vystavené v Grassalkovichovej záhrade a diela komornejšieho charakteru vo viacerých galériách a výstavných priestoroch.  D o účasti na tomto jubilejnom podujatí sa zapojil rekordný počet participujúcich galérií a inštitúcií, interiérová časť bude umiestnená v Galérii Z, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii Nedbalka, v Galérii SVÚ v Umelke, v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Bulharského kultúrneho inštitútu, v Galérii Statua, v Galérii K, v Galérii Fečík, v Dobešovom múzeu  a vo Výstavnej sále Univerzitnej knižnice.

Otvorenie podujatia a miesta konania:

25.6. 2015

15:00 - Poľský inštitút - Lukasz Cendrowski (PL)

16:00 - Rakúske kultúrne fórum - Josef Linschinger (A)

17:00 - Dobešove múzeum - Carlo Bernardini (I)

18:00 - GMB - Bányász Éva, Botos Péter, Haász István, Haraszty István, Hetey Katalin, Fajó János, Kalmár János, Kelle Antal , Maurer Dóra, Megyik János, Mengyán András, Saxon Szász János (H)

19:00 - Galéria Z - Reinhard Roy (D)

20:00 - Umelka - Reductive (NL) - Bob Bonies, René van den Bos, Monika Buch, Jan van Duijnhoven, Tijl    Orlando Frijns, Robbert de Goede, Eef de Graaf, Ewerdt Hilgemann, Roland de Jong Orlando, Coen Kaayk, Anneke Klein Kranenbarg, Els Van't Klooster, Anna Barbara Kolbe, André van Lier, Cyril Lixenberg, Marus van der Made, Riki Mijling, Simon Oud, Henk van Putten, Rinus Roelofs, Roel Rolleman, Ingrid Roos, Henk Rusman, Tonneke Sengers, Jennifer Townley, Henk van Trigt, Frans Vendel, Coen Vernooij, Eelke van Willegen, Guido Winkler, Yahya Youssef, Piet van Zon (NL)

26.6. 2015

15:00 - Bulharský kultúrny inštitút  - Andrej Vrabčev (BG)

16:00 - K Gallery - Oleg Fintora

17:00 - Galéria Nedbalka - Miloš Balgavý, Ašot Haas, Jana Jojstričová,  Patrik Illo, Jozef Jankovič, Oliver Leššo, Palo Macho, Svätopluk Mikyta, Lukáš Mjartan, Štěpán Pala, Zora Palová, Jan Zoričák

18:00 - Univerzitná knižnica - Ján Hoffstädter, Ingrid Višňovská

19:00 - Galéria  Fečík -  Juraj Bartusz, Mária Bartuszová, Štefan Belohradský, Jozef Jankovič, Vladimír Kompánek, Jozef Kostka, Teodor Lugs, Ján Mathé, Juraj Meliš, Štefan Prokop, Andrej Rudavský, Juraj Rusňák, Pavol Tóth, Alexander Trizuljak , Rudolf Uher

20:00 - Galéria Statua - Rastislav Biarinec - Brooklyn to Bratislava (USA)- Karen Azoulay, Jennie Booth, Alicia DeBrincat, Isabelle Garbani, Beatrix J. Piesh, Kristin Reed, Barry Rosenthal, Gavin Sewell, Monika Zarzeczna (USA)

Grassalkovičova záhrada

Laco Sabo, Richard Keťko, Václav Fiala (CZ), Antonín Kašpar (CZ), Jaromír Šimkůj (CZ), Ľubo Mikle, Peter Roller,  Andrej Margoč,  Jozef Jankovič, Andrey Vrabčev (BG), Kata Kissoczy (SK/CZ), Jakub Trajter

 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign