Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vianočné trhy v Bratislave po novom!

815
Vianočné trhy majú v Bratislave dlhoročnú tradíciu a každoročne prilákajú množstvo Bratislavčanov, ale i návštevníkov mesta na príjemné trávenie adventných a vianočných chvíľ. Vedenie bratislavskej samosprávy sa rozhodlo, že tohtoročné vianočné trhy by mali byť krajšie a zaujímavejšie a preto zavádza niekoľko noviniek – predĺži sa doba ich trvania, obnoví a rozšíri sa počet vianočných stánkov, vianočné trhy sa rozšíria aj na Primaciálne námestie, predajcovia budú viazaní Kódexom trhovníka s dôrazom na kvalitu ponúkaného sortimentu.
 

Vianoce sú časom lásky, pokoja a radosti. Mesto chce prispieť k zintenívneniu zážitkov z tohoto obdobia zlepšením a skvalitnením služieb a produktov ponúkaných na vianočných trhoch,“ vysvetlil zmeny primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Kvalita, systém a poriadok. V tomto duchu sa budú niesť tohtoročné vianočné trhy,“ doplnil.

Mesto stanovilo jednotnú minimálnu nájomnú cenu stánkov. Jednotný bude aj vizuálny obraz – dodržiavanie farieb stánkov, spôsob označenia prevádzok, ako aj cenníkov v jednotlivých stánkoch, či dodržiavanie vzoru výzdoby a jednotného oblečenia trhovníkov. „Na vianočné trhy do Viedne chodia nielen samotní Viedenčania, ale aj turisti, pretože vedia, že tam nájdu kvalitu. Takto by to malo fungovať aj u nás,“ povedal primátor Nesrovnal a doplnil „predajcovia sa preto zaviažu dodržiavaním Kódexu trhovníka bratislavských vianočných trhov 2015. Dodržiavať by tak mali kvalitu a čerstvosť ponúkaných tovarov, pochutín a služieb.“ S tým súvisia aj označenia ponúkaných tovarov a pochutín či viditeľné cenovky za ponúkané služby. Zároveň budú musieť prevádzkari dohliadať nielen na poriadok, čistotu a hygienu svojich produktov, ale aj samotného stánku či okolia v bezprostrednej blízkosti. Na dodržiavanie podmienok jednotlivých predajcov, ktoré stanovilo mesto, budú dohliadať zodpovední správcovia.

Hlavné námestie bude už tradične centrálnym námestím Bratislavských vianočných trhov, na ktorom bude pódium s kultúrnym programom, gastro stánky a stánky na predaj vianočných darčekov a lahôdok. Na Františkánskom námestí bude nosnou atrakciou klzisko spolu s gastro servisom, či tradičnými charitatívnymi stánkami. „Chceme vyzvať predajcov, ktorí majú záujem prenajať si stánok, aby sa prihlásili do výberového konania. Termín uzávierky je 2. októbra 2015. Každý, kto má záujem, nech sa určite prihlási. Prihlášky je už možné posielať,“ vyzval záujemcov Černý.

Vianočné trhy budú prebiehať na Hlavnom námestí a Primaciálnom námestí od 20. novembra 2015 do 22. decembra 2015, na Františkánskom námestí budú trvať až do 2. januára 2016. Spolu bude na vianočných trhoch 108 stánkov, z toho takmer 70 na Hlavnom námestí. Vzhľadom na nevyhovujúci stav niektorých mestských stánkov pribudne na tohtoročné vianočné trhy 68 nových stánkov. Obsadzovanie stánkov bude zabezpečené výberovým konaním, pričom kritériami výberu bude: sortiment, vizualizácia sortimentu, referencie, výška nájomného, prihlásenie sa ku kódexu trhovníka či profesionálny kuchár pre stánky s gastroslužbami. Prihlášky zhodnotí Komisia pre Bratislavské vianočné trhy 2015.


Podmienky pre prihlasovanie uchádzačov sú dostupné na:

http://www.bratislava.sk/vyberove-konanie-na-prenajom-stankov-pocas-vianocnych-trhov/d-11048911/p1=11049950


Kontaktné osoby:

Ing. Michaela Handreichová, e-mail: michaela.handreichova@bratislava.sk, 02/59 356 637
JUDr. Lívia Dunčková, e-mail: livia.dunckova@bratislava.sk, +421 259 356 138

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign