Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vodič autobusu je miliónár

817

Pavol Kováč, vodič autobusu Slovak Lines Express, prekonal magickú métu odjazdených 3 miliónov kilometrov bez nehody. Podarilo sa mu to za viac ako 40 rokov šoférovania.

Hranicu odjazdených 3 miliónov kilometrov bez nehody sa Pavlovi Kováčovi podarilo zdolať popoludní v stredu 27. januára 2015. Zástupcovia spoločnosti mu prišli dnes prišli  zablahoželať priamo k autobusu a vyjadrili mu uznanie za náročnú prácu. Z rúk generálneho riaditeľa si pán Kováč prevzal aj odznak s 3 miliónovou métou. Vodičovi úprimne zatlieskali tiež cestujúci, ktorých už o malú chvíľu viezol na linke z Bratislavy do Viedne.

Pavol Kováč je s firmou Slovak Lines (v tom čase pôsobiacou pod názvom ČSAD) spätý od svojich 15-tich rokov. Do firemnej dielne nastúpil pracovať ako pomocný robotník. V roku 1973 si urobil vodičský preukaz a začal jazdiť v nákladnej doprave. Za volant autobusu si sadol v roku 1982 a už sa ho „nepustil“.  Desať rokov jazdil na linke Bratislava – Košice a počas letnej sezóny na linke do Splitu a Crikvenice. V tom istom období robil aj zájazdovú dopravu do ďalších dovolenkových destinácií, napríklad do Bulharska. Neskôr prešiel na pravidelné medzinárodné linky a prejazdil takmer celú Európu. Šesť rokov vozil pravidelne cestujúcich i na linke Bratislava – Praha. Jazdiť začínal na  Karose SD, tú zamenil časom za Karosu HD, za Mercedes a Renault. V súčasnosti šoféruje Evadys na linke Bratislava – Viedeň. Pavol Kováč, pochádzajúci z Hamuliakova, hovorí: „za to, že sa mi podarilo najazdiť toľko krásnych kilometrov, vďačím svojmu dobrému rodinnému zázemiu, ale aj firme, ktorá mi verila a dala príležitosť.“

Rekordman Pavol Kováč bude slávnostne ocenený v priestoroch spoločnosti dňa 10. februára 2015 spolu s ďalšími vodičmi Slovak Lines, ktorým sa za posledné obdobie podarilo dosiahnuť okrúhle kilometre bez nehody.

Ing. Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines: „Len veľmi málo vodičom sa počas kariéry podarí dosiahnuť 3 milióny kilometrov bez nehody. Vážime si to aj kvôli našim cestujúcim. Pán Kováč patrí k našim najlepším vodičom a to nielen v bezpečnej a bezproblémovej jazde, ale aj v rámci služieb zákazníkom. Kiež by sme takýchto vodičov mali čo najviac.“


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817 Ján Berger, Roland Bartalos, Juraj Jendek, Jozef Lacko, Eva Vozárová, Peter  Sadovský, Pavol Kováč,  Milan Tadič, Karel Pulec, Milada Bokorova, Juraj Gregor.
Autor: Miroslav Košírer
Popis: Ján Berger, Roland Bartalos, Juraj Jendek, Jozef Lacko, Eva Vozárová, Peter Sadovský, Pavol Kováč, Milan Tadič, Karel Pulec, Milada Bokorova, Juraj Gregor.
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign