Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Volejbalový turnaj LGBTI športovcov bude v Bratislave

815

Iniciatíva Inakosť |MM| Medzinárodný volejbalový turnaj Lotos Cup, na ktorom budú súťažiť LGBTI športovci, bude v Bratislave už po druhýkrát. Do turnaja, ktorého program potrvá od piatku 11. 10. do nedele 13. 10., sa zapojilo 18 družstiev. Okrem štyroch domácich tímov sa prihlásili hráči z Česka, Švajčiarska, Veľkej Británie, Talianska, Poľska, Maďarska a Rakúska.  Hrať sa bude v troch výkonnostných kategóriách. Podujatie organizuje LGBTI športový klub Lotosové kvety, ktorý združuje slovenských queer športovcov už takmer tri roky a popri volejbale pripravuje aj tréningy v bedmintone a turistické pochody. Klub zastupoval Slovensko aj na viacerých medzinárodných LGBTI turnajoch v zahraničí, kde získal niekoľko ocenení. Súťažil v Prahe, Barcelone, Viedni a v Budapešti. 

 

„Snažíme sa vytvoriť bezpečný priestor pre LGBTI ľudí, ktorí sa, žiaľ, na Slovensku stále stretávajú s diskrimináciou, posmeškami, verbálnymi či fyzickými útokmi. Našim cieľom je tiež uľahčiť ľuďom s menšinovou orientáciou proces sebaprijatia a umožniť im stretávať podobných ľudí mimo nočných klubov a anonymných internetových zoznamiek. Šport je aktivita, ktorá spája a keď sú ľudia v teplákoch, tak sa rýchlejšie strácajú zbytočné sociálne rozdiely,“ komentoval predseda klubu Ľubomír Hanigovský. Ako dodal, pri zahraničných turnajoch sa vždy stretli s veľmi priateľskou atmosférou a tak chceli niečo podobné zorganizovať aj na Slovensku. Minulý rok v októbri bol turnaj prvýkrát. Tento ročník sa stretol s ešte väčším záujmom, prišlo viac družstiev a z väčšieho počtu krajín.

 

 

Organizátor:Lotosové kvety

Generálny partner:Nadácia otvorenej spoločnosti • Finančný mechanizmus EHP • Nórske granty • NoMantinels

Partneri:Iniciatíva Inakosť • Pizza Mizza • High Street Club • Café Advokát • Fresco • Homomat

 

Turnaj je súčasťou projektu Dúhový rok, ktorý organizuje divadlo NoMantinels. Projekt Dúhový rok bol podporený sumou 74 951,75 € eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia  otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation. Cieľom projektu Dúhový rok je posilnenie aktívneho občianstva.

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign