Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Voľný pohyb psa dovolený - a to na základe čoho?

200 Mesto nemá zmocnenie voľný pohyb psa povolovať. Ten je povolený všade okrem miest, kde ho zakáže.

Sereď    |    Ďalším  napadnutým  VZN-kom  platným  v Seredi, je  VZN   č. 6/2002   "Všeobecne záväzné nariadenie č. 6/2002 o niektorých podmienkach držania psov s príslušnými zákonmi SRo niektorých podmienkach držania psov s príslušnými zákonmi SR"

Pavol Pachník  vidí aj v tomto  v našom meste stále platnom  VZN protizákonné ustanovenia, ktoré by mali byt  Okresnou prokuratúrou napadnuté, s čím by sa následne muselo vysporiadať  Mestské zastupiteľstvo.

V meste sa mimo iné nachádzajú tabuľky vymedzujúce  "VOĽNÝ POHYB PSA POVOLENÝ".  Mimo iné, aj toto vymedzenie považuje Pavol Pachník za neprípustné, nakoľko obec môže vydať výlučne zákaz, teda na určitých priestranstvách môže voľný pohyb psa zakázať.  Aj to však musí byť viditelne označené minimálne tak, ako je tomu  na detskom ihrisku, čo dokumentujú naše fotografie. Teda bez následnej ľudovej tvorivosti, ktorá význam obsahu tabuľky výrazne mení.

Pavol Pachník hovorí: " mesto nemá zákonné zmocnenie vymedzovať voľný pohyb psa"

Pavol Pachník podal podnet na  Okresnú prokuratúru v Galante ešte koncom júla čo znamená, že v blízkej dobe môže  Mesto  Sereď očakávať ďalší protest prokurátora voči nezákonnému  VZN.

K predmetnej veci si vyžiadame stanovisko vedenia  MsÚ.

 


Fotogaléria k článku:

200 Mesto môže voľný pohyb psa výlučne obmedziť.
Autor: Miloš Majko
Popis: Mesto môže voľný pohyb psa výlučne obmedziť.
200 Mesto môže voľný pohyb psa výlučne obmedziť.
Autor: Miloš Majko
Popis: Mesto môže voľný pohyb psa výlučne obmedziť.
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign