Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vyhodnotenie X. Majstrovstiev Slovenska policajných psov v špeciálnej kynológii

815

Prezídium PZSR |MM|  Trnavský psovod špecialista por. Miroslav SCHERHAUFER potvrdil svoje majstrovstvo

 

     V dňoch 9. až 13. júna 2014 sa v Malom Lapáši (okres Nitra) a na vybraných pracoviskách v Nitre uskutočnili jubilejné X. majstrovstvá Slovenska v špeciálnej kynológii vo výkone policajných psov, zamerané na vyhľadávanie výbušnín a drog. Súťaže sa zúčastnili dvojčlenné družstvá reprezentujúce krajské riaditeľstvá Policajného zboru v Prešove, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Trenčíne, Trnave a v Bratislave.

     Do funkcie riaditeľa majstrovstiev bol vymenovaný pplk. Ing. Marian CHARVÁT, predsedníčky organizačného štábu kpt. Ing. Júlia ZLEJŠIA, tajomníčky organizačného štábu nstržm. Alena BUZINKAYOVÁ, veterinárnu starostlivosť zabezpečovala MVDr. Barbora KURUCOVÁ, o technické a organizačné zabezpečenie majstrovstiev sa postarali npor. Michal ĎURICA, por. Vladimír KRAVIAR a por. Marián SENDREI.

     V záujme o nestranné posúdenie výkonu služobných psov pozvali organizátori na tohtoročné majstrovstvá nezávislého rozhodcu z Českej republiky, pplk. v. v. Oldřicha ŠNYTRA, významnú osobnosť českej špeciálnej policajnej kynológie a kpt. v. v. Milana KADLECAJA, zakladateľa špecializovanej kynologickej služby Colnej správy Slovenskej republiky a posudzovateľa výkonu služobných psov. Ako hlavný rozhodca tohtoročných majstrovstiev bol rozkazom riaditeľa odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru vymenovaný pplk. Ing. Patrik VINCÚR. Rozhodcovský tím po vyhodnotení bodových ziskov jednotlivcov a súťažiacich dvojčlenných družstiev rozhodol o nasledovnom poradí:

 

v kategórii „vyhľadávanie výbušnín“ v súťaži jednotlivcov získal:

1. miestoa titul Majster Slovenska vo vyhľadávaní výbušnín na rok 2014
npráp. Milan ČERNEK so služobným psom Haso z KR PZ v Banskej Bystrici,
2. miesto kpt. Ján JABLONSKÝ so služobným psom Agbar z KR PZ v Žiline,
3. miesto kpt. JUDr. Ladislav FILIP so služobným psom Ykar z KR PZ v Nitre.

 

v kategórii „vyhľadávanie omamných a psychotropných látok“ v súťaži jednotlivcov získal:

1. miesto a titul Majster Slovenska vo vyhľadávaní drog na rok 2014
por. Miroslav SCHERHAUFER so služobným psom Zairo z KR PZ v Trnave,
2. miesto npor. Mgr. Pavol ŠLAHOR so služobnou sukou Paya z KR PZ v Nitre,
3. miesto npráp. Štefan VARGA so služobným psom Maxim z KR PZ v Košiciach.

 

v kategórii „súťaž družstiev“ reprezentujúcich krajské riaditeľstvá Policajného zboru, získali:

1. miestoa kolektívny titul Majstri Slovenska v špeciálnej kynológii na rok 2014, a Putovný pohár riaditeľa OKH P PZ, tím Krajského riaditeľstva PZ v Nitre, v zložení: kpt. JUDr. Ladislav FILIP so služobným psom Ykar a npor. Bc. Pavol ŠLAHOR so služobnou sukou Paya,
2. miesto tím Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici, v zložení: npráp. Milan ČERNEK so služobným psom Haso a npráp. Dušan KRUPA so služobným psom Cony,
3. miesto tím Krajského riaditeľstva PZ v Žiline, v zložení: kpt. Bc. Jozef HLUZÁK so služobným psom Bruno a kpt. Ján JABLONSKÝ so služobným psom Agbar.

     Trnavský psovod špecialista por. Miroslav SCHERHAUFER potvrdil svoje majstrovstvo, pretože v doterajšej desaťročnej histórii majstrovstiev Slovenska vo výkone policajných psov v špeciálnej kynológii obhájil svoje minuloročné víťazstvo vo vyhľadávaní omamných a psychotropných látok.

     Riaditeľ odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru pplk. Mgr. Bc. Branislav DIĎÁK na tohtoročných jubilejných majstrovstvách mimoriadne udelil „Zlatú plaketu za zásluhy a rozvoj služobnej kynológie“ zástupkyni riaditeľa odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru vo výsluhovom dôchodku plk. JUDr. Alici KUBINSKEJ, kpt. Jozefovi ČERNÁKOVI z KR PZ v Bratislave, npor. Miroslavovi KUBALOVI z KR PZ v Nitre, npor. Miroslavovi SCHERHAUFEROVI z KR PZ v Trnave, por. Petrovi AMBRÚŽOVI z KR PZ v Košiciach, kpt. Jánovi JABLONSKÉMU z KR PZ v Žiline, práp. Viliamovi ŽOLNOVI  z KR PZ v Prešove, kynológovi Jánovi TÓTHOVI z Malého Lapáša a kynológovi Milanovi ŠOOŠOVI z Nitry.

     Spoluautori publikácie „Dějiny československé služební kynologie“ Jiří RULC, Juraj ŠTAUDINGER a Peter NEVOLNÝ venovali majstrom Slovenska v kategórii jednotlivcov a družstiev po jednom výtlačku svojej knihy zachytávajúcej vývoj služobnej kynológie na území oboch štátov od najstarších zistených údajov až po súčasnosť.

     Na tohtoročných jubilejných majstrovstvách sa ako pozorovatelia zúčastnila trojčlenná delegácia maďarskej polície z Kynologického výcvikového strediska v Dunakeszi, vedená mjr. Beatrix VERES. Členmi delegácie boli npráp. István DEMETER a nstržm. Ferenc TÓT.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ

815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ
815
Autor: KRPZ


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign