Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Výluka na trati Varín - Vrútky skončí 29. augusta 2014

ŽS Slovensko |MM|  Železnice Slovenskej republiky a Železničná spoločnosť Slovensko a.s. oznamujú cestujúcej verejnosti, že výluka  v osobnej železničnej doprave medzi Žilinou a Vrútkami bude ukončená

 

                                               29. augusta 2014 o 20.00 hod.

 

Výrazné obmedzenie vlakovej dopravy trvá od apríla tohto roku. Dôvodom je komplexná rekonštrukcia železničného zvršku koľaje č. 1 a 2,  nevyhnutné úpravy trakčného vedenia, zabezpečovacieho zariadenia, káblových vedení, mostov, priepustov, tunelov a nástupíšť. Pôvodný termín ukončenia výluky 26. august 2014 je posunutý o tri dni. Do harmonogramu prác zasiahlo mimoriadne nepriaznivé počasie a nepredpokladané prekážky. ŽSR však všetky práce v danom úseku dokončia tak, aby zrekonštruovaná trať bola k dispozícii cestujúcej verejnosti bez obmedzení počas cestovania v súvislosti so začiatkom školského roka 2014/2015.
 

Rozsiahle stavebné práce realizuje správca železničnej infraštruktúry - Železnice SR s cieľom zlepšiť kvalitu traťového úseku Varín – Vrútky. Po skončení prác budú môcť vlaky jazdiť cez úsek hustejšie a rýchlejšie.

 

Obmedzenia, o ktorých v súvislosti s prácami bola cestujúca verejnosť informovaná zostávajú v platnosti až do 29. augusta 2014.

 

Upozorňujeme cestujúcich, aby i naďalej  sledovali vývesky na staniciach, venovali zvýšenú pozornosť hláseniam staničného rozhlasu. Podrobnosti o cestovaní získajú od personálu v jednotlivých vlakoch, nepretržite v Kontaktnom centre ZSSK na čísle 18 188 alebo na www.slovakrail.sk.

 

ŽSR a ZSSK sa cestujúcim ospravedlňujú za sťažené podmienky cestovania.

 

 

Dotknutá trať:                      Žilina - Vrútky - Poprad - Košice (trať č. 180)

                                               Bratislava – Žilina (trať č. 120)

Zvolen – Vrútky (trať č. 170)

            Žilina – Čadca (trať č. 127)

Púchov – Horní Lideč /ČD/ (trať č. 125)

Úsek, kde prebiehajú práce:          Varín - Vrútky (13 km)/ Žilinský kraj

Všetky podrobnosti o výluke sú zverejnené na stránke ZSSK:

http://www.slovakrail.sk/sk/vyluky/vyluka-varin-vrutky.html

 

 

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)zabezpečuje osobnú verejnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave.

 

Železnice Slovenskej republiky ŽSR) sú prevádzkovateľom železničnej dráhy, z čoho im vyplýva povinnosť zabezpečovať a obsluhovať železničné dráhy a organizovať dopravu na týchto dráhach pre všetkých poskytovateľov dopravných služieb na dráhe v zmysle dopravnej politiky štátu bez diskriminačných obmedzení.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign