Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Výsledky minulo týždňovej akcie TISPOL zameranej na alkohol

Prezídium PZSR |MM|  Včera skončila posledná tohtoročná dopravno-bezpečnostná akcia v celej Európe i na slovenských cestách. Pravidelne ju organizuje medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín. V združení je v súčasnosti 30 krajín, Slovenská republika sa pridala v októbri 2008. Počas siedmich dní sa slovenská dopravná polícia zameriavala najmä na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok.

         Policajti skontrolovali viac ako 18 tisíc vodičov, cyklistov i chodcov. Napomenuli takmer 450 účastníkov, odhalili viac ako 6.500 priestupkov a 113 prípadov postúpili na doriešenie správnemu orgánu. Aj tento krát vodiči najčastejšie prekročili najvyššie povolené rýchlosti, v 169 prípadoch to bolo menej závažné a policajti mohli priestupky vybaviť napomenutím. V takmer 4.500 prípadoch uložili priestupcom pokuty a 47 prípadov postúpili na správne konanie. Čo sa týka alkoholu, ani vopred avizované kontroly neodradili niektorých odvážlivcov. Zdá sa, že sa ešte stále nájdu aj takí, ktorí nevedia, že na Slovensku platí nulová tolerancia alkoholu. Medzi nich patrí aj 35 vodičov a 27 cyklistov, jeden vodič šoféroval dokonca pod vplyvom návykovej látky. Policajti všetkým vodičom áut zadržali vodičské preukazy, jeden cyklista sa odmietol podrobiť dychovej skúške, to sa však považuje, ako keby mal pozitívnu skúšku na alkohol. Cyklistom síce nemožno zadržať vodičský preukaz, ale hrozia im vysoké pokuty. Pre vlastnú bezpečnosť chodcov sa policajti zamerali aj na týchto najslabších účastníkov. Policajti 57 chodcov upozornili, že sa síce dopustili priestupku, ale vysvetlili im, ako majú správne prechádzať cez cestu, a prečo je dôležité nosiť reflexné prvky. Takmer 80 chodcov ohrozilo svoje životy nebezpečným prechádzaním cez cestu, títo sa nezaobišli bez pokuty.

 

         S cieľom chrániť život a zdravie všetkých účastníkov bude polícia organizovať podobné akcie aj v budúcnosti v duchu hesla aby na cestách nikto nezomieral.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign