Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

X. ročník Trojhraničného veterán stretnutia sa konalo aj pred bunkrom BS 8

817

V sobotu 13. júna sa uskutočnil jubilejný 10. ročník tradičnej rusovskej akcie Trojhraničného veterán stretnutia, ktoré dlhoročne organizuje pán Tibor Straka so svojim Trojhraničným Veteran Car Clubom. Súťaž bola vypísaná pre osobné automobily, motorky a trojkolky do r. výroby 1984. Usporiadateľ prijal do súťaže aj cestné automobily po r. výroby 1984, ktoré boli zvlášť hodnotené. Vozidlá prijaté do súťaže museli mať platné doklady, vrátane EČV a zelenú kartu zákonného poistenia na r. 2014. Počas súťaže všetci účastníci absolvovali vedomostné otázky. Jazdu zručnosti absolvovali, len automobily v kategórii veterán do r. výroby 1984 o putovný pohár „Sergeja Tánskeho“. Pri tejto príležitosti 10. ročníka sa veteráni historických vozidiel vybrali na svojich tátošíkoch na návštevu vojenského historického múzea v bunkri BS-8 Hřbitov na Kopčiansku ulicu v Petržalke. V sobotu po desiatej hodine prišlo do areálu také množstvo historických vzácnych vozidiel, že sa nevpratali na prístupové komunikácie v okolí, tak museli byť odstavené až do vzdialenosti niekoľko stovák metrov od bunkra. Účastníci podujatia absolvovali prednášku o vojenskej histórii v bunkri, fotografovali sa s historickými artefaktmi a živo diskutovali s prednášateľom o vojenskej histórii československej armády. Na záver prehliadky sa zúčastnili spoločnej fotografii pred bunkrom, ako vďaku za projekt „Zachráňme petržalské bunkre“ vyjadrili nadšenci historických automobilov dlhotrvajúcim aplauzom. Pán Straka avizoval, že ide možno o posledný ročník. Verme, že to tak nebude a podobné stretnutie veteránov sa uskutoční v Rusovciach aj o rok.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign