Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Z Bratislavy zmizne ďalších viac ako 50 nelegálnych reklamných stavieb

Hlavné mesto v spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy začalo odstraňovať desiatky nelegálnych reklamných stavieb z ulíc Bratislavy. Prvý nelegálny bilbord bol dnes odpílený na Karadžičovej ulici v Starom meste, ďalšie odstránime napríklad v Ružinove, Novom Meste, v Rači, Petržalke vo Vrakuni či v Záhorskej Bystrici.
 
„Čistenie mesta od nelegálnej reklamy patrí medzi moje priority. Z 3 000 nelegálnych reklám na pozemkoch mesta chcem vyriešiť polovicu. Včera sme počas tlačovky  odstránili nelegálnu reklamnú tabuľu zo stĺpa verejného osvetlenia a dnes odpílime nelegálny bilbord na Karadžičovej. Okrem toho odstránime viac ako 50 nelegálnych reklám po celom meste,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
 
Hlavné mesto spolupracuje na odstraňovaní týchto nelegálnych reklamných stavieb s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR), ktorá mestu pomôže technicky odstrániť nelegálnu reklamu z pozemkov mesta. Vďaka spolupráci s AVR sa mestu navyše postupne darí odstraňovať nelegálne reklamné stavby aj zo súkromných pozemkov, na ktoré mesto nemá dosah. Minulý rok sme spoločne odstránili 100 nelegálnych reklamných stavieb po celom meste, ako aj 40 nelegálnych reklamných zariadení z parkov a zelene.
 
Zároveň hlavné mesto neustále vyzýva aj starostov mestských častí, aby podobne ako mesto prispeli k znižovaniu počtu nelegálnej reklamy. Na túto tému robí mesto aj rôzne stretnutia alebo školenia so zástupcami stavebných úradov. Jedno takéto školenie bolo aj tento utorok na magistráte.
 
„Vítame spoluprácu Asociácie vonkajšej reklamy a Magistrátu pri odstraňovaní nelegálnych reklamných stavieb, ktoré sú zásadným problémom vonkajšej reklamy. Sme radi, že sa pred rokom začal tento proces a naďalej budeme otvorení a nápomocní pri odstraňovaní nelegálnych reklamných stavieb“, uviedol prezident Asociácie vonkajšej reklamy Ivan Peller.
 
Na území hlavného mesta je približne 10 000 reklamných stavieb. Z toho na pozemkoch hlavného mesta je 3 000, na pozemkoch zverených mestským častiam približne 1 000 reklamných stavieb. Zvyšných 6 000 stojí na pozemkoch vo vlastníctve iných subjektov. Hlavné mesto zaslalo stavebným úradom viac 480 žiadostí na odstránenie nelegálnych reklamných stavieb a získalo viac ako 160 súhlasov zo stavebných úradov na odstránenie nelegálnych reklamných stavieb. K tomu musíme pripočítať 433 odstránených trojnožiek a 50 reklám na telefónnych búdkach.
 
Hlavné mesto aktuálne nemôže efektívne regulovať reklamu na svojom území a určovať, kde reklamu mať chce alebo nechce. Hlavné mesto nemá svoj stavebný úrad a preto pri každej reklamnej stavbe, ktorú chce mesto odstrániť, musí požiadať o povolenie stavebné úrady v jednotlivých mestských častiach. Riešením je zmena legislatívy. Primátor sa už minulý rok písomne obrátil na ministra dopravy Árpáda Érseka, aby do pripravovanej novely stavebného zákona zakomponovali ustanovenie, podľa ktorého by mestá a obce mohli regulovať vonkajšiu reklamu na svojom území.
 
zdroj: bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign