Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Zdravotne postihnutí a rodiny s deťmi budú cestovať komfortne

Miroslav KošírerDátum18. 06. 2015 21:33:45TémaCestovanie
817

Slovak Lines vyznačuje nízkopodlažné a bezbariérové spoje aj v cestovných poriadkoch. Uľahčuje tak ľuďom rozhodnúť sa , kedy je najlepšie cestovať. Zmeny platia od júna, časy odchodov spojov zostali nezmenené. Ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, či rodiny s malými deťmi môžu po novom cestovať pohodlnejšie. Od júna si totiž môžu vopred vybrať cestovanie s nízkopodlažným autobusom.

Umožní im to novinka, s ktorou prišiel autobusový dopravca Slovak Lines. „Vyznačenie garantovaných nízkopodlažných spojov piktogramom v cestovných poriadkoch prímestskej dopravy je významnou novinkou. Doteraz tak boli značené len spoje MHD. Z celkového počtu spojov v cestovných poriadkoch Slovak Lines má nové značenie až 46% spojov,“ vysvetlil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Slovak Lines má v súčasnosti v prevádzke 85 nízkopodlažných autobusov. Zaradené sú na všetky smery v rámci Bratislavskej župy. „Prioritne jazdia na kratšie trasy z množstvom  zastávok. Sú to trasy, kde je väčší pohyb cestujúcich, častejšie nimi cestujú osoby, ktoré majú problém  s pohybovaním sa, ale aj rodičia s malými deťmi,“ vysvetlil Sádovský.

Označenie spojov piktogramom vozíčka dnes už  cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom budú v priebehu leta vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines. Dopravná spoločnosť  patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Prímestskú autobusovú dopravu v kraji zabezpečuje na základe objednávky BSK. V rokoch 2013 – 2015 prebehla zatiaľ posledná obnova vozového parku pre prímestskú autobusovú dopravu. Počas nej za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a vybavené WiFi pripojením na internet.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign