Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Železniční policajti pomáhali a chránili

Prezídium PZSR |MM|   Dňa 8. Októbra 2014 vykonávala hliadka oddelenia sprevádzania vlakov odboru železničnej polície Prezídia Policajného zboru sprevádzanie vlaku R-609 zo stanice Bratislava hl. stanica smerujúceho do Trnavy.  V čase, keď sa vlak nachádzal v úseku trate Cífer – Báhoň boli policajti  upozornení cestujúcim na podozrivý krik vychádzajúci z WC vo vedľajšom vozni. Hliadka po otvorení dvier zistila, že vo vnútri WC sedela na podlahe mladá žena a nad ňou stál neznámy muž, ktorý sa ju pokúšal vyzliecť. Muž na výzvy polície nereagoval, hliadka voči nemu musela použiť donucovacie prostriedky. Osoba ale naďalej kládla aktívny odpor, policajti preto použili putá a obmedzili jej osobnú slobodu.  

 

     Napadnutá žena k incidentu uviedla, že počas cesty išla vo vlaku na WC a hneď za ňou vošiel aj neznámy muž. Chytil ju za vlasy a začal na ňu  kričať, aby bola ticho a vyzliekla sa. Žena žiadala, aby jej dal pokoj a pustil ju. Keď pokračoval vo svojom konaní, začala sa brániť, pričom mu roztrhla tričko. Muž ju stále držal za vlasy a pokúšal sa ju vyzliecť, čo pokračovalo až do príchodu policajnej hliadky.

 

     Muž bol po zastavení vlaku v železničnej stanici Trnava odovzdaný vyšetrovateľovi Policajného zboru, ktorý začal trestné stíhanie pre zločin sexuálneho násilia spáchaný v štádiu pokusu.

 

     Polícia aj v súvislosti s týmto prípadom vyzýva cestujúcu verejnosť k ostražitosti a vzájomnej všímavosti. A v prípade podozrenia z páchania protiprávnej činnosti neváhali kontaktovať hliadku služby železničnej polície priamo vo vlaku, prípadne volali číslo 158.

 

     Hliadky sprevádzania vlakov sú významným nástrojom prevencie vo vlakoch osobnej prepravy a železničných staniciach počas pobytu v nich. Ich cieľom je najmä preventívne pôsobenie a zabránenie páchaniu protizákonnej činnosti.

 

     Policajti v sprevádzaných vlakoch dbajú najmä na bezpečnosť cestujúcej verejnosti, preto pravidelne absolvujú výcvik zameraný na taktiku zákrokov v špecifickom prostredí osobných železničných vozňov ako aj poskytovanie prvej predlekárskej pomoci. Príslušníci oddelenia sprevádzania vlakov odboru železničnej polície prezídia Policajného zboru v rámci svojej celoslovenskej pôsobnosti vykonávajú službu aj v civilnom odeve.   

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign