Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Žena z džungle v Bratislave

817

Pri príležitosti otvorenia 43. ročníka IFF Ekotopfilm - Envirofilm sa konala tlačová konferencia v priestoroch Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Na tlačovej konferencii si v prítomnosti významných hostí prevzala cenu Honour of Ekotopfilm čestná hostka festivalu ochranárka a primátologička Dr. Jane Goodall. Ochranárka pani Jane Goodall  sa stala slávnou už pred 30 rokmi. Od tej doby, presnejšie od roku 1986 sa nezdrží dlhšie      na jednom mieste viac ako tri týždne, je stále na cestách (asi 300 dní v roku) a venuje sa svojej misii, ktorej cieľom je inšpirovať a priniesť nádej mladším generáciám. Narodila     sa v anglickom Bournemouthe, no jej druhým domovom je chudobná Tanzánia. Práve tam  v Gombe sa začala jej cesta. Každý rok sa sem vracia dvakrát, ale len na krátky čas. Goodall neustále nalieha na svoje publikum, aby si uvedomilo osobnú zodpovednosť a schopnosť urobiť zmenu „Každý jednotlivec je dôležitý. Každý jednotlivec má svoju úlohu. Každý jednotlivec môže niečo zmeniť.“ Ona sama sa rozhodla pre cielenú pomoc primátom.             

 „Svet šimpanzov ma očaril a rozhodla som sa im pomáhať. Musíme žiť v harmónii nielen medzi ľuďmi, ale zároveň v súlade s prírodou. Hovorí sa, že tento svet sme nezdedili po našich rodičoch, ani sme si ho nepožičali od našich detí. Jednoducho sme ho ukradli a v tomto zlodejstve pokračujeme. Musíme to zmeniť. Cieľom mojej misie je dávať ľuďom nádej. Najmä mladým ľuďom, pretože keď ju stratia oni, nebude už žiadna,“ hlása doktorka Jane Goodall. Hovorí sa o nej, že keby osobnosti v oblasti ochrany prírody boli rockové hviezdy, Jane by bola Mick Jagger, Bob Dylan, John Lennon a Elvis v jednom (z filmu Jane’s Journey). 16. mája 2016 odštartovala svoj ďalší ročník Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm. Tradične prezentuje kvalitné dokumentárne filmy a privíta vzácnych hostí. Tento rok je výnimočný návštevou významnej osobnosti v oblasti ochrany životného prostredia. Je ňou „žena džungle“ Dr. Jane Goodall. Jane Goodall získala titul  PhD. z etológie, je Dámou britského impéria a poslom mieru OSN. Cestuje po celom svete, aby inšpirovala ľudí a prinášala nádej, keď sa všetko zdá stratené. Ekotopfilm – Envirofilm 2016 sa  koná v dňoch 16. – 20. mája 2016 v bratislavskom hoteli Tatra a banskobystrickom Europa SC, Cinemax. Návštevníkov čaká viac ako 100 úžasných dokumentárnych filmov a bohatý sprievodný program. Diváci sa môžu tešiť na prezentácie, diskusie, besedy, workshopy či farmárske trhy. Malú ochutnávku filmov prinesie návštevníkom aj mediálny partner podujatia JOJ group. Na snímke Primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal, hlavná hostka festivalu Dr. Jane Goodall, zástupkyňa Britského veľvyslanectva Kimberly Gillingham (Deputy Head of Mission), minister životného prostredia Lászlo Solymos, župan Bratislavského kraja Pavol Frešo a riaditeľ festivalu Peter Lím.

Narodenie:3. apríla 1934 (vek 82), Londýn, Spojené kráľovstvo

Manželia: Hugo van Lawick(od 1964–1974),Derek Bryceson(od 1975–1980)

Deti: Hugo Eric Louis van Lawick  


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign