Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Žlté expresy RegioJet odviezli počas prvého štvrťroka milión cestujúcich

RegioJet |MM|  Vlaky RegioJet sú medzi cestujúcimi čoraz viac vyhľadávanejšie. Tento rok prepravili o 25% viac cestujúcich ako v rovnakom období počas minulého roka.

Počas prvého štvrťroka 2016 prepravili žlté expresy RegioJetu na linkách na Slovensku a v Českej republike 1 056 283 cestujúcich. Oproti minulému roku je to nárast o 25%, kedy odviezli počas prvých 3 mesiacov približne 850 tisíc cestujúcich.

Na najdôležitejšej slovenskej linke medzi Bratislavou a Košicami sa jedná o nárast až o 26,1%. Kým v roku 2015 cestovalo žltými vlakmi na tejto trase približne 214 tisíc cestujúcich, po tohtoročnom posilnení kapacity vlakových súprav odviezli žlté expresy vyše 270 tisíc cestujúcich.

"Počtom prepravených cestujúcich bude rok 2016 pre RegioJet absolútne najsilnejším rokom za celú existenciu. Všetkými našimi vlakmi, vrátane linky do Komárna, plánujeme do konca roka odviezť až 7 miliónov cestujúcich. Ak by sme do celkového počtu zarátali aj autobusy RegioJet, odvezieme 15-16 miliónov cestujúcich," hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Podľa neho tak bude celkový prepravný výkon žltých liniek RegioJet viac ako 3 miliardy osobokilometrov. "Je to viac ako má štátna Železničná spoločnosť Slovensko so všetkými svojimi vlakmi dokopy."

 

Nové autobusové spoje zo Slovenska

Nové spoje do Brna a Prahy, vrátane nočného spoja

Od 18. 04. posilní RegioJet prevádzku autobusov medzi Bratislavou, Brnom a Prahou. Po novom ich bude premávať denne až 9 v každom smere. Na podnet cestujúcich RegioJet zavádza aj špeciálne autobusové nočné spoje.

 

"Chystáme sa vyhovieť časti cestujúcich, ktorí uprednostňujú jednodenné výlety a nechcú si zháňať na noc ubytovanie. Z Bratislavy po novom vypravíme nočný spoj, ktorý príde do Prahy krátko pred 7. hodinou ráno. Cestujúci sa budú môcť cez noc pohodlne prespať v kožených kreslách našich autobusov. Zadarmo im ponúkneme aj kávu a ďalšie nápoje, takže sa ráno zobudia svieži v hlavnom meste ČR. Nočné spoje budú premávať každý deň v oboch smeroch," hovorí Ivana KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy.

 

Nové spoje do Budapešti

Od 18. 04. dochádza k posilneniu dopravy aj na trase medzi Bratislavou a Budapešťou. Žlté autobusy budú do maďarskej metropoly premávať až 6x denne. Premávka bude zabezpečená počas celého dňa a aj počas noci.

 

Nové spoje medzi východným Slovenskom a ČR

Od apríla je na trase Košice - Prešov - Poprad - Ružomberok - Žilina - Trenčín - Brno - Praha zavedený nový autobusový spoj s odchodom o 05:50 ráno z Košíc, ktorý bude do Prahy prichádzať o 16:30. V opačnom smere budú autobusy vychádzať z hlavného mesta ČR o 07:00 a do metropoly východu prídu o 17:40.

Spoločnosť očakáva, že nové spojenie budú využívať najmä obyvatelia slovenského Prešova a českého Brna, do ktorých chce priniesť taktiež ponuku komfortného cestovania, nakoľko tieto mestá svojimi žltými vlakmi neobsluhuje.

 

Nové autobusové spojenie vhodne doplní súčasne prevádzkované 2 páry vlakov RegioJet do Prahy (ranný a nočný) a 2 párov autobusov RegioJet do Brna a Prahy (jeden cez stredné a druhý cez severné Slovensko). Žlté autobusy a vlaky tak premávajú medzi Košicami a Prahou až 5x denne v každom smere. Spoločne odvedzú až 2500 cestujúcich denne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign