Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

ŽSR ukončili zmluvu so spoločnosťou Transprojekt s.r.o.

ŽSR  |MM|  Železnice Slovenskej republiky dňom 18. septembra 2017 odstúpili od rámcovej  zmluvy so spoločnosťou Transprojekt s.r.o. Vedenie ŽSR sa tak rozhodlo na základe toho, že spoločnosť Transprojekt s.r.o. si nesplnila zákonnú povinnosť, najneskôr do 31. júla 2017 zabezpečiť svoj zápis do registra partnerov verejného sektora v zmysle zákona

č. 315/2016 Z.z. o registri partnerov verejného sektora.

 

,,Odstúpiť od zmluvy sme sa rozhodli po zvážení všetkých okolností. Dennodenne sme konfrontovaní s realitou a sťažnosťami domácich aj zahraničných cestujúcich, ako bratislavská hlavná stanica vyzerá. Nastal čas zásadným spôsobom konať a s týmto historickým problémom sa vysporiadať. Okrem toho, takýto projekt by nemala realizovať firma, ktorá si neplní zákonnú povinnosť, ako je zápis do registra partnerov verejného sektora“ vysvetľuje pozitívne stránky rozhodnutia  generálny riaditeľ ŽSR Martin Erdössy.

 

Podľa neho je odstúpenie od rámcovej zmluvy čisto rozhodnutím správcu železničnej infraštruktúry, a tento krok nemá žiadny súvis s aktuálnym právnym stavom vo vzťahu mesta Bratislava a spoločnosti Transprojekt s.r.o.

Verím, že týmto rozhodnutím sa nám rozviažu ruky a môžeme samostatne rozhodovať a konať vo veci rekonštrukcie hlavnej stanice v Bratislave, ktorá je dnes v stave, ktorý nezodpovedá úrovni modernej železničnej stanice“, uvádza generálny riaditeľ ŽSR.  

 

Rámcovú zmluvu uzatvorili ŽSR a Transprojekt s.r.o. dňa 10. júla 2006 na dobu 50 rokov.

Jej predmetom bol nájom pozemkov potrebných pre realizáciu  investičného zámeru podľa projektu „Predstaničný priestor – Bratislava“, ako aj vzájomné vysporiadanie  majetkovoprávnych vzťahov k pozemkom a k navrhovaným stavbám.

Na projekt bolo v r. 2010 vydané územné rozhodnutie, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 24. augusta 2010. Transprojekt s.r.o. až do dnešného dňa nepristúpil k výstavbe navrhovaných stavieb a celý projekt stagnoval.

 

ŽSR už v júli 2017 začali mimo projektu, ktorý mala realizovať spoločnosť Transprojekt, s.r.o., s čiastočnou rekonštrukciou železničnej stanice Bratislava hlavná stanica prebudovaním bývalého služobného podchodu na podchod pre cestujúcich s výstavbou moderných výťahov pre imobilných cestujúcich na všetky nástupištia. Tento projekt by mal byť hotový do konca roka. Nasledovať bude prebudovanie bývalej reštaurácie na čakáreň.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign