Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Žujeme žuvačky, aby sme boli sebaistejší

815

AMI Communications Slovakia |MM|  Žuvačky bez cukru sú vnímané ako prostriedok pre zvýšenie sebadôvery. Prieskum na vzorke 4312 Slovákov zo 16 miest Slovenska tiež ukázal, že sme sa síce už naučili chodiť pravidelne k stomatológovi, dentálnu hygieničku však väčšina z nás ešte nenavštívila.

 

Súčasťou 3. ročníka edukatívnej roadshow Orbit – Zdravý úsmev pre každého, ktorá v júni prebiehala v 16 slovenských mestách, boli nielen bezplatné konzultácie s dentálnymi hygieničkami, ale aj prieskum Slovákov v oblasti starostlivosti o dentálnu hygienu. Z prieskumu vyplýva, že si čistíme zuby v priemere asi 5 minút denne, začali sme používať častejšie ústnu vodu a žuvačky žujeme nie pre zdravie našich zubov, ale pre svieži dych.

 

Svieži dych = žuvačka

 

Podľa väčšiny opýtaných sú žuvačky bez cukru spoľahlivým riešením pre lepší pocit v ústach. Pocit sviežosti vplýva na celkový pocit istoty a vystupovanie jednotlivca v rámci spoločenskej interakcie. Hlavná odborníčka na dentálnu hygienu na Slovensku, Viera Panáková hovorí:„Žuvanie žuvačiek bez cukru je prijateľné a dostupné riešenie v starostlivosti o zuby a ústnu dutinu počas dňa.“ Prieskum ďalej ukázal, že najčastejším prostriedkom starostlivosti o dentálnu hygienu je žuvačka. Okrem zubnej kefky ju denne použije až 40 percent opýtaných. K obľúbeným pomôckam dentálneho zdravia Slovákov patrí podľa prieskumu aj ústna voda, medzizubná kefka a dentálna niť. Viac ako polovica opýtaných je naklonená radám odborníka v otázke dentálnej hygieny. Avšak poskytovanie rád ohľadne dentálnej hygieny stále nepatrí k štandardom každej stomatologickej ordinácie.

 

Dentálna hygienička a stomatológ tvoria tím

 

Podľa výsledkov z posledných rokov má návšteva dentálnej hygieničky raz ročne stúpajúcu tendenciu. Navštevuje ju 24percentopýtaných(v minulom roku to bolo 22%). V porovnaní s návštevou stomatológa, ktorého navštívi až 42%,je však stále čo dobiehať. Nevýhodou aj naďalej ostáva nízke povedomie o rozdielnosti práce stomatológa a dentálnej hygieničky. „Zatiaľ čo práca stomatológa je vnímaná ako niečo čo sa musí, práca dentálnej hygieničky je niečo, čo by sa malo absolvovať. Pritom našim spoločným úsilím, je zabezpečiť zdravé zuby a ústnu dutinu našich pacientov„ dodáva Viera Panáková.

 

Informácie hľadajte na webe Orbit Klubu!

 

Pre všetkých, ktorí hľadajú informácie o správnej dentálnej hygiene, potrebujú s odborníkom skonzultovať svoj problém alebo si nájsť najbližšiu ordináciu stomatológa či dentálnej hygieničky, ponúka riešenie webová stránka OrbitKlub.sk. Na tomto webe, ktorý funguje už od roku 2004, nájdete poradňu dentálnej hygieničky a stomatológa, rozšírené vyhľadávanie ordinácií a mnoho ďalších praktických rád. Odborná sekcia obsahuje články o problémoch so zubami a o dentálnej hygiene. O správnosť článkov dbala hlavná odborníčka na dentálnu hygienu – Viera Panáková.

 

 

- - - - - - -

 

Orbit - Zdravý úsmevpre každého oslovil na 18 miestach v 16 najväčších slovenských mestách v júni 2013 viac ako 42 000 ľudí. Mohli na mieste konzultovať svoje problémy s dentálnou hygieničkou, dozvedieť sa viac o správnej dentálnej hygiene, získať edukatívne materiály a žuvačky bez cukru a taktiež vyplniť dotazník o tom, ako sa o svoje zuby starajú.

 

Orbit Klub je dlhodobý vzdelávací program pre laickú i odbornú verejnosť (stomatológovia, dentálne hygieničky). Jeho cieľom je zvyšovať povedomie o dôležitosti komplexnej dentálnej hygieny počas celého života človeka a posilňovať komunikáciu medzi lekárom, pacientom a dentálnou hygieničkou. Orbit Klub sa snaží klásť dôraz na prevenciu a budovať u verejnosti pocit zodpovednosti za svoje zubné zdravie. Medzi hlavné aktivity Orbit Klubu patrí napr. webová stránka www.OrbitKlub.sk, vzdelávací seriál E-Zubár, spolupráca s odborníkmi, príprava informačných materiálov pre odborníkov a realizácia pravidelných výskumov na tému zubné zdravie.

* Výskum Orbit klubu realizovaný v júni 2013 na počte 4312 respondentov

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: AMI Communications Slovakia
815
Autor: zdroj: AMI Communications Slovakia

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign